uPacjenta i hubraum przekazują 6000 maseczek dla dwóch krakowskich szpitali

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

uPacjenta i hubraum przekazują 6000 maseczek dla dwóch krakowskich szpitali

Udostępnij:

Firmy postanowiły wesprzeć Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego i Szpital Uniwersytecki w Krakowie, przekazując im 6000 maseczek chirurgicznych. uPacjenta intensyfikuje również własne działania w ramach domowych pobrań krwi, by osoby, które muszą wykonać badania, mogły je zrealizować bez wychodzenia z domu.

Na początku tygodnia przedstawiciele uPacjenta i hubraum łącząc siły przekazali maseczki chirurgiczne personelowi dwóch krakowskich szpitali – Żeromskiego oraz Uniwersyteckiego.

Krakowski startup medyczny uPacjenta podzielił się pulą maseczek chirurgicznych, które są częścią asortymentu, wykorzystywanego przez pielęgniarki i pielęgniarzy uPacjenta w trakcie domowych pobrań krwi. Jeśli będzie to możliwe, firma postara się przeznaczyć kolejną transzę maseczek w najbliższych tygodniach.

Jako firma medyczna czujemy się szczególnie odpowiedzialni za to, żeby pomóc polskiej służbie zdrowia, dlatego postanowiliśmy podzielić się naszym asortymentem z krakowskimi szpitalam mówi Dominik Swadźba, CEO uPacjenta.

Hubraum, inkubator technologii Deutsche Telekom, również bez wahania zdecydował się na wsparcie lokalnej służby zdrowia.

Ostatnie tygodnie to dla nas wszystkich trudny czas, który wymaga wyjątkowej solidarności i współpracy.  Dzięki naszej akcji z platformą uPacjenta możemy okazać naszą wdzięczność i pomóc lekarzom oraz personelowi medycznemu działającemu na pierwszej linii frontu. hubraum od lat jest mocno związany z Krakowem i dlatego angażujemy się w sprawy ważne dla społeczności, gdy tylko są ku temu możliwości – mówi Jakub Probola, dyrektor zarządzający hubraum.

uPacjenta – domowe badania krwi w dobie epidemii

uPacjenta jako platforma medyczna oferuje domowe badania krwi oraz inne usługi medyczne z dojazdem do pacjenta.

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie chcemy pomóc nie tylko służbie zdrowia, ale również osobom, które w ramach akcji #zostańwdomu przestrzegają próśb o pozostaniu w miejscach zamieszkania. Są to ludzie, którzy niezależnie od bieżących wydarzeń muszą robić regularne badania. Dlatego chcemy nagłośnić naszą usługę, tak by każdy, kto potrzebuje skontrolować swoje zdrowie, mógł z niej skorzystać. Jest to dla nas również wytężony okres pracy, ponieważ nasi specjaliści, przestrzegając wszystkich zasad higieny, starają się wykonać jak najwięcej pobrań. Dzięki temu, że pacjenci otrzymują wyniki w ciągu jednego dnia i mogą szybko skonsultować je online, nie muszą wychodzić z domu, co jest bardzo istotne w tym szczególnym czasiedodaje Dominik Swadźba, CEO uPacjenta.

W trakcie epidemii firma wprowadziła również dodatkowe środki bezpieczeństwa. Zmienił się sam proces zamawiania wizyty oraz jej przebieg. Co istotne specjaliści korzystają z narzędzi jednorazowego użytku oraz ze specjalnych mat, na których odbywa się pobranie.

Osoby, którym zależy na pobraniu krwi i przeprowadzeniu badań w trakcie pobytu w domu mogą zapoznać się z informacjami na stronie www.upacjenta.pl.