uPacjenta pozyskuje 21 mln złotych. Startup wejdzie na europejskie rynki

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

uPacjenta pozyskuje 21 mln złotych. Startup wejdzie na europejskie rynki

Udostępnij:

uPacjenta pozyskało 21 mln złotych od Inovo Venture Partners, Innovation Nest, YZR i grupy inwestorów 10X Founders, którzy stoją za inwestycjami m.in. w Revolut i Tier. Fundusze pomogą spółce wejść na rynki w Europie oraz wzmocnić przewagę technologiczną na arenie międzynarodowej.

uPacjenta to platforma stworzona przez Dominika Swadźbę i Konrada Kargola, która łączy pacjentów i specjalistów medycznych, umożliwiając zamawianie badań krwi do domu. Tylko w 2021 roku za jej pośrednictwem zamówiono blisko pół miliona badań krwi. To ponad 2 razy więcej niż w roku poprzednim i aż 11 razy więcej niż 2 lata temu.

– Product-Market Fit w Polsce to dopiero początek. Dążymy do tego, aby każdy człowiek na świecie mógł skorzystać z badań profilaktycznych, siedząc we własnym fotelu. Wierzymy, że dzięki temu ludzie będą częściej się badać, co przełoży się na wcześniejsze wykrywanie poważnych chorób. Naszą misją jest wydłużanie życia, dlatego stworzyliśmy system, dzięki któremu monitorowanie zdrowia jest tak łatwe, jak zamawianie pizzy do domu – mówi Dominik Swadźba, CEO uPacjenta.

uPacjenta rusza na podbój Europy

– Founderzy przyszłego unicorna muszą być jak dobrzy surferzy, którzy kiedy przyjdzie odpowiednia fala potrafią ją wykorzystać. Dominik i Konrad udowodnili to, zwiększając w ciągu roku 10-krotnie przychody firmy i liczbę wykonywanych badań, kiedy popyt na realizowane przez nich usługi rósł w związku z pandemią. W kolejnych miesiącach również generowali wzrost, pokazując, że to nie tylko chwilowe wykorzystanie okazji, ale umiejętność zbudowania bardzo ciekawej propozycji wartości dla klientów – mówi Michał Rokosz, Partner, Inovo Venture Partners.

Według analiz funduszu wspomniany model ma potencjał do powtórzenia sukcesu z Polski na wielu innych rynkach. Do tego w rundzie seed uPacjenta zebrało komplementarną grupę inwestorów z całego świata, co zdanem Michała Rokosza, ma pomóc spółce w rozwoju w Europie. Wśród osób wspierających dalsze wzrosty firmy znalazły się osoby, które wcześniej pracowały na sukces Ubera czy TravelPerka.

Przeczytaj również Chcesz robić startup? Nie przywiązuj się do pomysłu i bądź gotowy na pivot – Dominik Swadźba (uPacjenta)