Użytkownicy kryptowalut stawiają na jakość i bezpieczeństwo [RAPORT]

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

kryptowaluta

Udostępnij:

Wraz z rosnącym zainteresowaniem cyfrowymi walutami, rozwija się również rynek portfeli, które umożliwiają przechowywanie i dokonywanie transakcji z wykorzystaniem różnych rodzajów kryptowalut. W odpowiedzi na te trendy i w celu lepszego zrozumienia preferencji użytkowników, firma Bitfold przeprowadziła badanie, które dostarczyło cennych informacji na temat ich potrzeb.

W ostatnich latach ogromną popularność zyskują alternatywne formy inwestycji i płatności. Celem badania przeprowadzonego przez firmę Bitfold było zgromadzenie danych dotyczących sposobu wykorzystywania portfeli kryptowalutowych oraz identyfikacja pożądanych funkcjonalności tych urządzeń i programów – wszystko po to, by zaprojektować jak najlepszy produkt dla inwestorów, który wyróżni się na tle konkurencji.

Przeczytaj również Andreessen Horowitz zainwestuje w europejskie projekty Web3 i krypto

Ochrona i bezpieczeństwo

– Wbrew powszechnemu przekonaniu, aż 64% inwestorów myśli o kryptowalutach jako inwestycji długoterminowej (min. 1 rok). To jasny sygnał, że kryptowaluty nie są dla nich metodą na szybki zarobek, a raczej pełnoprawną i coraz bardziej dojrzałą klasą aktywów – zauważa Jakub Żurawiński, współzałożyciel Bitfolda. – Takie podejście do inwestycji wymaga z kolei trwałych, bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań do ochrony cyfrowych aktywów. Istotnym jest również umiejętność samodzielnego przechowywania kryptowalut, aby wyeliminować ryzyka utraty środków na skutek np. upadku giełdy kryptowalut.

Konsekwentnie, zdaniem inwestorów, cena jest wyjątkowo małym istotnym kryterium wyboru portfela do kryptowalut. Z kolei ponad 87% ankietowanych wskazało, że najwyższe bezpieczeństwo urządzenia stanowi fundament decyzji zakupowej. Respondenci jako kluczowe podkreślają również niezawodność działania portfela oraz samodzielność urządzenia, aby wyeliminować ryzyko podłączenia portfela do niezaufanego interfejsu takiego jak telefon czy komputer. Warto podkreślić, że dostępne na rynku portfele sprzętowe zawsze wymagają użycia dodatkowego urządzenia w celu wysłania transakcji do sieci – potrzeba ta zatem stanowi istotną lukę na rynku.

Inwestor na miarę XXI wieku

Ponad trzy czwarte badanych (76%) regularnie inwestuje w cyfrowe aktywa, a ponad połowa z nich utrzymuje znaczną część swojego majątku w postaci kryptowalut. To wyraźnie wskazuje na rosnącą świadomość i zaufanie do kryptowalut jako alternatywnej formy aktywów, która przyciąga coraz większą liczbę inwestorów.

Z raportu firmy Bitfold wyłania się nowy obraz polskiego inwestora – kogoś, kto nie boi się inwestować w nowoczesne klasy aktywów i posiada coraz większą wiedzę o zachowaniu rynku. Jest to osoba, która dużą wagę przywiązuje do cyberbezpieczeństwa, a kryptowaluty postrzega jako istotny element swojego portfela inwestycyjnego.

O badaniu

Badanie opinii użytkowników portfeli do przechowywania i transakcji kryptowalut zostało przeprowadzone w czerwcu 2023 roku w ramach prestiżowej konferencji Invest Cuffs w Krakowie, która skupia się na branży inwestycyjnej. Badanie objęło grupę 749 osób, z których 90% stanowili mężczyźni. Zleceniodawcą badania było przedsiębiorstwo Bitfold.

Link do raportu.