Andreessen Horowitz zainwestuje w europejskie projekty Web3 i krypto

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Andreessen Horowitz zainwestuje w europejskie projekty Web3 i krypto

Udostępnij:

Amerykański VC Andreessen Horowitz otworzy biuro w Londynie, które poprowadzi jego partner generalny – Sriram Krishnan. Poza tym fundusz uruchomi wiosną 2024 r. kolejny program akceleracji projektów kryptowalutowych – także w Londynie. Planuje współpracować z brytyjskimi uniwersytetami w celu wspierania i rozwijania talentów z obszaru blockchain.

– Realizacja naszych planów nastąpiła po miesiącach konstruktywnych rozmów z rządem Wielkiej Brytanii i organami regulacyjnymi – powiedział w oświadczeniu Chris Dixon, partner zarządzający Andreessen Horowitz. – Cieszymy się, że możemy otworzyć nasze pierwsze międzynarodowe biuro w jurysdykcji, która z zadowoleniem przyjmuje technologię blockchain i jest zaangażowana w tworzenie przewidywalnego środowiska biznesowego poprzez stosowanie przepisów, które zarówno obejmują web3, jak i chronią konsumentów.

Wielka Brytania chce być supermocarstwem technologicznym

W oświadczeniu towarzyszącym wiadomości, premier Wielkiej Brytanii, Rishi Sunak, powiedział:  – Ponieważ uznajemy Wielką Brytanię za supermocarstwo naukowe i technologiczne, musimy przyjąć nowe innowacje, takie jak Web3, napędzane technologią blockchain, które umożliwią startupom rozkwit i rozwój gospodarki. Sukces ten opiera się na posiadaniu odpowiednich regulacji i barier, aby chronić konsumentów i wspierać innowacje. Chociaż jest jeszcze wiele do zrobienia, jestem zdeterminowany, aby odblokować możliwości dla tej technologii i przekształcić Wielką Brytanię w światowe centrum Web3.

Andreessen Horowitz zainwestował w polski startup!

Amerykański fundusz aktywnie poszukuje projektów w naszej części Europy. Wczoraj Eleven Labs, poinformował, że jednym z jego inwestorów w serii A został Andreessen Horowitz. Wśród inwestorów znaleźli się Nat Friedman, Daniel Gross i Andreessen Horowitz (zajmuje miejsce w zarządzie). Natomiast jednymi z pierwszych inwestorów startupu byli aniołowie biznesu: Bartosz Majewski (były CEO firmy doradczej Casbeg), Bartek Pucek (CEO w Forward Operators AI Lab) oraz Tomek i Piotr Karwatka (Twórcy Catch The Tornado).

 

🔦 Może zainteresuje Cię również:

Lepiej inwestować w człowieka niż w produkt, który kilkukrotnie ewoluuje podczas życia startupu – Brave VC

Pandemia zamknęła moje firmy. Inny pomysł wygenerował prawie milion zł – Karolina Kizińska

Szukasz finansowania? Zobacz, które fundusze aktualnie inwestują