Visa uruchamia program dla twórców NFT. Rynek ten przekroczył 11 mld dolarów wartości

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Visa uruchamia program dla twórców NFT. Rynek ten przekroczył 11 mld dolarów wartości

Udostępnij:

Visa startuje z programem dla artystów i twórców tokenów NFT. Finansowy gigant chce udzielać wsparcia technicznego, produktowego i udostępniać możliwość kontaktu z klientami oraz partnerami Visa.

Program Visa Creator startuje

Visa zainteresowała się rynkiem tokenów NFT, który już w III kwartale 2021 r. przekroczył wartość 11 mld dolarów. Według szacunków Influencer Marketing Hub rynek ten w przyszłości może osiągnąć nawet 100 mld dolarów. A co więcej – w sieci funkcjonować ma nawet 50 twórców tokenów NFT. Nie dziwi zatem, że Visa się nim zainteresowała.

Program Visa Creator ma potrwać rok i skierowany jest do twórców NFT – muzyków, projektantów mody, filmowców. W projekcie mogą wziąć udział jednak tylko firmy z sektora MMŚP.

– NFT mają potencjał, aby stać się potężnym akceleratorem dla gospodarki twórców. Poprzez program Visa Creator chcemy pomóc tej nowej grupie mikro i małych firm w wykorzystaniu nowych mediów w handlu cyfrowym – mówi Cuy Sheffield, szef Visa ds. kryptowalut.

Kreatorzy mają być wsparci w aspekcie technicznym, produktowym, budowaniu społeczności, dostępie do klientów i partnerów Visa oraz otrzymają jednorazowe stypendium.

Visa coraz chętniej sięga po kryptowaluty i tokeny NFT

W 2021 r. Visa wydała 150 tys. dolarów na zakup własnego tokena NFT od CryptoPunk – oficjalnie, aby zbadać, jak można dotrzeć do tego rynku i wykorzystać go. Visa już od dawna interesuje się także rynkiem kryptowalut, który jest stricte powiązany ze światem NFT – też opartych o blockchain.

Jednym z projektów Visa ze światem kryptowalut było stworzenie karty płatniczej we współpracy z giełdą Crypto.com. Dzięki niej można kupować produkty za pośrednictwem kryptowalut, bez dodatkowych opłat. Co więcej – jak chwali się Binance – na karcie działa 8% cashback. Visa stworzyła analogiczną kartę płatniczą dla giełdy Binance.

Amerykański gigant współpracuje też z innymi spółkami ze świata kryptowalut – BlockFi, CIRCLE, Coinbase, Wirex, FOLD czy Xapo.