Visionable dostał 10,5 mln euro. Stworzy platformę wideo do komunikacji pacjentów z lekarzami

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Visionable

Udostępnij:

Visionable uruchamia platformę do wideokonferencji między lekarzem a pacjentem. Startup ogłosił, że zebrał 10,5 miliona euro. Spółka jest teraz wyceniana na 55,3 miliona euro.

Pozyskany kapitał pozwoli na kontynuację działań, których celem jest pozytywny wpływ na życie pacjentów i klinicystów na całym świecie.

Czym zajmuje się Visionable?

Założony w 2019 r. Visionable obsługuje wiele innowacyjnych programów prowadzonych przez klinicystów w Wielkiej Brytanii i jest używany przez ponad 100 różnych organizacji NHS w celu zapewnienia lepszej opieki nad pacjentem.

Visionable działa głównie we Wschodniej Anglii, gdzie tworzy systemy ulepszające leczenie udaru. Szacuje się, że ich praca ocaliła życie ponad 3200 ludzi. Startup współpracuje także z North West London Cancer Network, który gromadzi doświadczonych klinicystów i patologów w zespołach interdyscyplinarnych.

1,1 miliona pacjentów rocznie omawia swoje leczenie lub otrzymuje opiekę szybciej dzięki platformie Visionable. Obecnie średnio 500 pacjentów na godzinę jest obsługiwane w serwisie.

Alan Lowe, CEO Visionable, powiedział, że ostatnia runda finansowania pokazuje, że inwestorzy także wierzą, że Visionable może naprawdę zmienić sytuację w branży opieki zdrowotnej w następnej dekadzie. Dzięki dotychczasowym niewielkim funduszom startup pomógł już wielu ludziom, więc po zamknięciu obecnej rundy Lowe na nadzieję, że będzie przydatny jeszcze bardziej.

Firma Visionable została założona przez Alana Lowe, który wcześniej kierował programem udoskonalania usług dla NHS Westminster. Lowe pracowa wraz z lordem Victorem Adebowale, CBE, przedsiębiorcą handlowym i społecznym, który poświęcił swoją karierę budowaniu i prowadzeniu organizacji, które poprawiają dobrobyt społeczności.

Telemedycyna staje się coraz popularniejsza

W zeszłym roku szwedzki startup telemedyczny Kry pozyskał 66 milionów dolarów na rozwój platformy do prowadzenia wideo rozmów między pacjentami a lekarzami.

Celem Kry jest, by usługa kontaktu z lekarzem online była dostępna dla jak największej grupy pacjentów. Dzięki pozyskanym środkom właściciele platformy telemedycznej chcą wprowadzić wideo rozmowy między lekarzami a pacjentami. Platforma ma potem ruszyć z międzynarodową ekspansją.