vivo debiutuje w Polsce! Dostępny będzie smartfon z wbudowanym gibalem

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

vivo debiutuje w Polsce! Dostępny będzie smartfon z wbudowanym gibalem

Udostępnij:

W końcu na polskim rynku pojawiły się produkty od jednego z największych producentów smartfonów na świecie. Do wybory będziemy mieć flagowca marki (X51 5G), ale także trzy modele ze średniej półki.

W tym roku mamy dużo nowości i premier smartfonów – po Xiaomi, OPPO czy realme dostaliśmy nowe propozycje od chińskiego giganta, który tworzy swoje produkty od 1995 roku (zaczynał od telefonów stacjonarnych), ale dopiero teraz zadebiutuje w Europie. Nowe modele od vivo pojawią się w sześciu europejskich krajach – we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, a także w Polsce.

Dlaczego jest to tak gorący w świecie technologii debiut? vivo jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie (podobni aż 9 proc. smartfonów dostarczonych globalnie w drugim kwartale 2020 wyjechało z ich fabryk), ale także jest marką, która mocno stawia na innowacyjne rozwiązania (jako pierwsza wprowadziła czytnik linii papilarnych pod ekranem). Nic dziwnego zatem, że była tak bardzo wyczekiwana przez fanów sprzętu elektronicznego na Starym Kontynencie.

Jedną z bardziej znanych i zarazem fascynujących technologii stworzonych przez vivo jest innowacyjny mechanizm kamery połączonej z gimbalem… wewnątrz smartfona. Zgadza się, we flagowcu marki, czyli w modelu vivo X51 5G znajdziemy właśnie taki zaawansowany system stabilizacji obrazu, dzięki któremu bez przeszkód będziemy nagrywać dynamiczne ujęcia i robić jeszcze wyraźniejsze zdjęcia, nawet przy słabym oświetleniu. Obiektywy, jakie będziemy mieć do dyspozycji to główny (48 Mpix), ultraszerokokątny z trybem makro (8 Mpix, f/2.2), teleobiektyw do portretów (13 Mpix, f/2,46) i drugi teleobiektyw generujący 5-krotne przybliżenie optyczne i 60-krotne cyfrowe (8 Mpix, f/3.4).

Co jeszcze znajdziemy w modelu X51 5G? Wrażenie robi 6,56″ ekran AMOLED 90 Hz i szybki procesor Snapdragon 765G. Ponadto użytkownik otrzymuje możliwość łączności 5G, wbudowany układ Hi-Fi oraz baterię 4315 mAh z szybkim ładowaniem 33 W. Wszystko to zamknięte w bardzo eleganckiej obudowie z matowego szkła.

W Polsce zapłacimy za telefon 2999 złotych dodatkowo otrzymując w zestawie słuchawki.

vivo x51

Oprócz tego topowego i najbardziej zaawansowanego modelu vivo będziemy mieć do wyboru także modele średniopółkowe – vivo Y70, vivo Y20s i vivo Y11. Wszystkie modele z serii Y są wyposażone w procesor (Qualcomm Snapdragon) i będzie je wyróżniać bateria, design, a także funkcjonalność kamery.

Smartfony vivo Y20s i Y11s zapewnią wysoką jakość i intuicyjną obsługę użytkownikom, dla których ważne są aspekty praktyczne. Oba mają pojemną baterię 5000 mAh i umieszczony z boku, zintegrowany z przyciskiem zasilania czytnik linii papilarnych. Jednak na szczególną uwagę zasługuje model Y70, który ma być nie tylko smartfonem do codziennego użytku, ale także do rozrywki.

vivo Y20s

 

vivo Y11s

Szybkie działanie Y70 jest oparte na Qualcomm Snapdragon 665 i procesorze graficznym Adreno 610, dlatego granie na tym urządzeniu powinno być przyjemnością. Dodatkowo zrobimy nim dobre zdjęcia – główny aparat ma rozdzielczość 48 megapikseli, tryb Super Night i tryb nagrywania filmów 4K. Co to warto jeszcze podkreślić to obsługa sieci 5G i możliwość szybkiego ładowania z 33-watowej ładowarki vivo FlashCharge.

vivo Y70

Ceny średnippółkowców to: Vivo Y70 – 1099 zł , Vivo Y20s – 799 zł, Vivo Y11s – 599 zł

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak vivo poradzi sobie na polskim rynku – nie jest tajemnicą, że chiński producent musiał dostosować pewne parametry swoich smartfonów do preferencji Europejczyków. Część ze zmian powstała we współpracy z Google, który pomógł vivi stworzyć wizualnie czysty (w porównaniu z rynkiem azjatyckim) i funkcjonalny system Android.