VPS na start, czyli jak zacząć udaną przygodę z chmurą

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Startując z własną firmą jest ważne, aby inwestując każdą złotówkę być pewnym, że jej wydanie się opłaci. Ta sama zasada odnosi się do wyboru infrastruktury, zwłaszcza, że na początku startup nie wymaga dużej mocy obliczeniowej.

Gdy rusza wersja beta aplikacji, pierwsi klienci testują serwis lub trwają prace deweloperskie, potrzeby początkującej firmy spełni najmniejszy, a zarazem ekonomiczny wirtualny serwer – VPS. VPS jest jednym z najprostszych rozwiązań pozwalających na przetestowanie potencjału chmury obliczeniowej już na początku działalności. 

VPS, czyli wsparcie

Jest kilka przewag serwera VPS, które są atrakcyjne względem potrzeb startującego biznesu. Serwery VPS łączą bowiem pełną dowolność w konfiguracji usług (oferując dostęp administracyjny ”root”) wraz z elastycznością, dostępną dzięki wirtualizacji. W przypadku VPS, opiekę nad sprzętem, jego aktualizację i monitoring stanu, zapewnia dostawca usługi. To wygodne, zwłaszcza, że rzetelny dostawca oferuje także:

  • wsparcie 24/7,
  • ochronę przed atakami DDoS w cenie usługi,
  • gwarantowaną dostępność (zapisaną w umowie jako 99,99% SLA, czyli uzgodnienie przez jaki okres czasu usługa będzie działała wg. określonych założeń),
  • ulokowanie serwera w certyfikowanym centrum danych, spełniającym rygorystyczne standardy dotyczące przechowywania i bezpieczeństwa danych,
  • a także sprawdzone rozwiązania, jak w przypadku serwerów VPS OVH, których wydajność zapewnia zastosowanie procesorów Intel® Xeon®.

Startupy, podobnie jak deweloperzy czy mniejsze firmy, często nie chcą inwestować w dwa serwery. W konsekwencji mogą mieć kłopot z backupem z chwilą, gdy procesor lub pamięć RAM ulegną uszkodzeniu. VPS oferuje kompromis, dostarczając w przystępnej cenie potężne i skalowalne zasoby pozwalające na realizację wymagających projektów z gwarancją dostępności. To oznacza, że bez większych nakładów usługi będą stale dostępne.

VPS, czyli uniwersalność zastosowań

Serwery VPS znakomicie spełniają potrzeby cyfrowych twórców. Można je wykorzystać do programowania aplikacji, jak i do hostowania stron WWW lub sklepu internetowego. Z jednej strony wirtualny serwer osobisty umożliwia administrowanie bez konieczności poznawania wszystkich szczegółów dotyczących sprzętu, z drugiej, gwarantuje działanie. To idealne rozwiązanie na początek biznesowej przygody.

Serwer VPS powinien być przede wszystkim praktycznym narzędziem, co oznacza, że jego konfiguracja nie powinna pochłaniać czasu. Stąd w ofercie VPS OVH znajduje się wiele gotowych do użycia środowisk z preinstalowanymi aplikacjami, w tym popularnymi systemami CMS, WordPress i PrestaShop. Serwery VPS OVH charakteryzują się wydajnością dzięki zastosowaniu procesorów Intel® Xeon® oraz dysków SSD. Wysoką dostępność usług zapewniono poprzez wykorzystanie technologii OpenStack oraz potrójnej replikacji danych. Klienci VPS w OVH mają do dyspozycji także konfiguracje ze zwiększoną ilością pamięci RAM oraz gotowe rozwiązanie Hosting Plesk z intuicyjnym panelem Plesk Onyx.

VPS, czyli wygoda

Wraz z rozwojem biznesu i wzrostem ruchu w serwisie, korzystając z VPS można w dowolnej chwili zwiększyć parametry serwera. Nie trzeba z góry zakładać, jakie zasoby będą potrzebne i generować kosztów, ponieważ VPS pozwala zwiększyć moc obliczeniową na dowolny czas. Dzięki temu strona będzie ładowała się bez przeszkód bez względu na ilość odwiedzających ją użytkowników, zachęconych udaną akcją promocyjną, która zwielokrotniła ruch na witrynie.

Zwiększając zasoby czy podłączając nowy dysk względem rosnących potrzeb nie trzeba też poświęcać czasu na ponowne instalowanie danych. Usługa uruchamia się automatycznie bez utraty danych na innym, fizycznym serwerze, a użytkownik płaci jedynie różnicę w cenie pomiędzy poprzednimi a zwiększonymi zasobami.

VPS jest rozwiązaniem chmurowym znakomicie wykorzystującym elastyczność tego modelu. Startujesz z nowym projektem, Twój biznes się rozwija? Sprawdź serwer VPS od OVH. Możesz go instalować, konfigurować, zarządzać i automatyzować z poziomu panelu klienta lub API, korzystając z dostępu root, KVM lub rescue. Opcje kopii zapasowych oraz geolokalizacji są dostępne podczas składania zamówienia oraz w panelu klienta.

Dowiedz się więcej na stronie https://www.ovh.pl/vps/vps-polska/ Już za mniej niż 12 zł. możesz sprawdzić możliwości własnego wirtualnego serwera w warszawskim centrum danych.

Autorka tekstu:

Joanna Parasiewicz

Communication & Social Media Manager, OVH