VTEX.com inwestuje w Synerise: 8,5 miliona dolarów w serii B+

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

VTEX.com inwestuje w Synerise: 8,5 miliona dolarów w serii B+

Udostępnij:

Synerise, polska firma deep-tech, otrzymała 8,5 miliona dolarów od VTEX.com i aniołów biznesu (w tym Marcina Żukowskiego). Inwestycja wzmocni globalną ekspansję startupu. Wartość Synerise przekracza teraz 120 milionów USD.

Synerise dostarcza zaawansowane technologie AI i big data na ponad 150 rynków. Startup codziennie realizuje ponad miliard autonomicznych decyzji opartych na sztucznej inteligencji.

VTEX wybrał Synerise jako fundament technologii AI dla swojej platformy. Inwestor, notowany na nowojorskiej giełdzie, wspiera marki w budowaniu strategii omnichannel.

– Jesteśmy zachwyceni, mogąc powitać VTEX jako strategicznego partnera. Ta inwestycja potwierdza naszą technologię i wizję, dostarczając nam zasobów do przyspieszenia planów wzrostu. Razem z VTEX umożliwimy firmom pełne wykorzystanie potencjału zaangażowania klientów opartego na AI i osiągnięcie bezprecedensowego sukcesu w cyfrowym handlu –  powiedział Jarosław Królewski, współzałożyciel i CEO Synerise.

Ścisła współpraca przy AI

Synerise i VTEX ogłosiły zaawansowaną współpracę technologiczną, która zintegruje modele predykcji zachowań Synerise z platformą handlową VTEX, oferując klientom korporacyjnym ulepszone możliwości AI. Obie firmy podpisały umowę handlową i udziałową, w ramach której VTEX opracuje produkty AI i dodatki oparte na technologii BaseModel.ai Synerise.

Partnerstwo to pozwoli obu firmom na kształtowanie przyszłości handlu opartego na AI, umożliwiając firmom wykorzystanie danych i analiz w czasie rzeczywistym do personalizacji doświadczeń klientów, optymalizacji kampanii marketingowych oraz zwiększania sprzedaży.

– Jesteśmy pod wrażeniem technologii i zespołu Synerise. Jest to zdecydowanie najlepszy model przewidywania zachowań, jaki mieliśmy okazję testować. Wierzymy, że Synerise może skonsolidować warstwę infrastrukturalną dla firm rozwijających rozwiązania AI. Dostawcy AI będą się konsolidować tak szybko, jak dostawcy chmury. Widzimy Synerise jako rdzeń dla świata AI w handlu detalicznym – mówi Geraldo Thomaz, założyciel i c-CEO VTEX.

Inwestycja od aniołów biznesu

Synerise ogłosiła także nowych akcjonariuszy, w tym Marcina Żukowskiego, współzałożyciela Snowflake, oraz Simona Haya, byłego CEO dunnhumby. To rozszerzenie bazy inwestorów wspiera rozwój Synerise na nowe rynki, od jej korzeni w Polsce i Europie Wschodniej po stanie się globalnym liderem w dziedzinie behawioralnej AI.

–  Nasi nowi akcjonariusze odgrywają kluczowe role w świecie technologii i danych, a ich zaangażowanie świadczy o naszych ambitnych planach na przyszłość – powiedział Jarosław Królewski.

Po tej inwestycji wartość Synerise wynosi teraz ponad 120 milionów USD. Firma zatrudnia ponad 200 osób.

Czytaj także: