W Burger King zapłacimy w Bitcoinach. Ale na razie nie w Polsce

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

bitcoin w burger king

Udostępnij:

Sieć Burger King rozpoczęła współpracę z dostawcą płatności GoCrypto. W restauracjach w Słowenii zapłacimy za burgera w Bitcoinach i Bitcoin Cash.

Burger King testował w 2019 r. już płatności w kryptowalutach, w swojej sieci w Niemczech.  W 2016 r. takie testy odbyły się w Holandii. Latem 2017 roku rosyjski Burger King ogłosił, że zacznie akceptować płatności w Bitcoinach. Potem wprowadził własną wirtualną walutę Whoppercoin.

GoCrypto działa już w Słowenii, Chorwacji i Szwajcarii. System pozwala na płatności w Bitcoin Cash, Bitcoinie, Ether, GoC i Euro Token (SREUR).

Po Słowenii przyszedł czas na Wenezuelę

Od 30 grudnia w restauracjach sieci Burger King w Wenezueli można zapłacić za pomocą kilku kryptowalut: Dash, Litecoin, Bitcoin, Tether, Ethereum i BNB.

Aby móc zapłacić w ten sposób za zamówienie należy pobrać aplikację Cryptobuyer Pay.

System płatności z kryptowaluty nie został dotychczas w pełni wdrożony.

To na razie także test, który zainicjowano w jednym z punktów Burger King w Caracas Sambil Center – miejscu spotkań mieszkańców stolicy Wenezueli.

Burger King planuje umożliwić płacenie w kryptowalucie we wszystkich 40 sklepach swojej marki działających w Wenezueli.

Czy Libra wystartuje?

Płatności w kryptowalutach stają się coraz bardziej popularne. Także więcej firm współpracuje z różnymi usługami płatniczymi, które pozwalają płacić za pomocą cyfrowych walut i terminali POS. Tego rodzaju aplikacje po prostu zamieniają cyfrowe monety na walutę danego kraju.

Od jakiegoś czasu informujemy o kryptowalucie Facebooka, która z powodu komplikacji prawnych nie może zostać na razie wdrożona.

OstatnioPatrick Ellis, jeden z członków zarządu Libra Association poinformował, że Libra zostanie uruchomiona w 2020 r.

Ellis dał do zrozumienia, że platforma Libra ruszy, tak jak wcześniej zapowiadano – w przyszłym roku. Powiedział też, że nie ma jeszcze ustalonej strategii dla konkretnych rynków i samego produktu. Nie wiadomo na razie, w jaki sposób projekt zostanie zaimplementowany. Zakres wprowadzania Libry jest uzależniony od decyzji organów nadzoru.

Z drugiej strony ministrowie finansów UE oznajmili, że projekty tego typu będą blokowane na terenie Unii Europejskiej, dopóki nie zostaną wyeliminowane wszystkie wątpliwości, które mogą naruszać prawo lub bezpieczeństwo użytkowników.

Na finał całej sprawy, przyjdzie nam pewnie jeszcze poczekać.