W najbliższy czwartek ponownie spotkamy się w przedsiębiorczym gronie prelegentów cyklu Moda na Biznes

w najblizszy czwartek ponownie spotkamy sie w przedsiebiorczym gronie prelegentow cyklu moda na biznes
Udostępnij:
W najbliższy czwartek, 14 kwietnia o 19:30 po długiej przerwie od stycznia odbędzie się powtórka II spotkania z cyklu Moda na Biznes. Tematem spotkania będą wrogowie i porażki.

Spotkania z cyklu Moda na Biznes organizowane są od listopada ubiegłego roku przez Julię Daroszewską - wrocławską blogerkę i przedsiębiorcę, właścicielkę mocno zdywersyfikowanej firmy i organizatorkę największych we Wrocławiu imprez wymiany ubrań SWAP Wrocław we współpracy z Biurem Karier Politechniki Wrocławskiej. Celem cyklu jest przybliżenie przyszłym przedsiębiorcom czym tak naprawdę jest prowadzenie własnej firmy, a osobom, które stoją na rozdrożu swojej kariery zawodowej mają pomóc w podjęciu decyzji - własna firma, czy etat.

Najbliższe spotkanie z przedsiębiorcami odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia o 19:30, czyli pół godziny później niż zazwyczaj. Miejsce spotkania pozostaje bez zmian i będzie nim sala 2.17 w budynku C-13, tzw. "Serowcu" na kampusie Politechniki Wrocławskiej (ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25). Spotkanie to będzie powtórką listopadowego wydarzenia. Jego tematem będą wrogowie i porażki.

Listopadowe spotkanie z cyklu Moda na Biznes dotyczyło tego, o czym nikt zwykle nie mówi - drugiej strony prowadzenia firmy, czyli problemów i porażek, które zwykle przedsiębiorcy zostawiają za kulisami swoich opowieści. Organizatorka cyklu i prelegentka spotkania - Julia Daroszewska po raz kolejny podzieli się swoją historią przestrzegając przed zbyt pochopnym rejestrowaniem firmy, jednocześnie zachęcając do tego, by nie stać w miejscu. 

Michał Rakowski, wicemistrz Polski w przemawianiu publicznym i ekspert w dziedzinie "posiadania wrogów", którym poświęcił karty napisanej przez siebie książki. Książka już niebawem ukaże się na rynku, a póki co Michał opowie nam nieco o korzyściach z posiadania przeciwników. Wrogów nikt mieć nie chce, ale, jak się okazuje właśnie oni mogą być kluczowi zarówno w budowaniu i wzmacnianiu wizerunku firmy jak i samej jej promocji. Zgłębiwszy temat od starożytności, śledząc najwybitniejsze postaci historyczne postaci Michał przybliży nam ten temat nieco lepiej.

Porażki i wrogowie są najczęstszą motywacją, by się poddać. Kiedy w życiu spotykasz się ze złym słowem lub po raz kolejny nic ci nie wychodzi, nawet wsparcie ze strony bliskich nie zawsze pomaga. Dlatego też zwieńczeniem spotkania będzie krótki wykład Artura Tarsy, który podpowie jak radzić sobie ze złymi okolicznościami w życiu, by "spłynęło to po tobie" jak woda po kaczce. 

Wstęp na wydarzeniem jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Kto zdecyduje się jednak na zarejestrowanie, otrzyma od organizatorów drobny upominek. Wszelkie informacje znaleźć można na oficjalnej stronie cyklu.