W październiku ruszają targi INNO-TECH EXPO

w pazdzierniku ruszaja targi inno tech expo
Udostępnij:
Świat innowacji i nowych technologii nie jest jeszcze do końca zbadany i skrywa wiele tajemnic, które mogą zmienić współczesne przyzwyczajenia. O takich nowościach, które mają szasnę zrewolucjonizować świat badań naukowych, informatyki i biznesu będą mówiły dwa wykłady podczas INNO-TECH EXPO 2015.

Quantum computing: the computer od the future? to wykład na temat nowej generacji komputerów opartych na mechanice kwantowej. Mimo, że trwają dopiero badania nad tą technologią, to już trzy firmy wykupiły prawa do tego wynalazku. Okazuje się, że komputery oparte na tej technologii będą duże szybsze niż obecne, a aktualnie funkcjonujące systemy zabezpieczeń są dla nich banalnie proste do złamania. Więcej o „komputerach kwantowych” opowiedzą naukowcy Francesco Giacosa, profesor UJK w Kielcach oraz Privat Dozent z Uniwersytetu we Frankfurcie nad Menem.

W laboratorium Instytutu Fizyki UJK uruchomione zostało niedawno unikalne w skali świata urządzenie badawcze - akcelerator EBIS. I właśnie o tym urządzeniu usłyszymy więcej podczas drugiego wykładu: Akcelerator EBIS - droga do poznania nanoświata. Prelekcję poprowadzi mgr Łukasz Jabłoński z Zakładu Fizyki Atomowej UJK. Akcelerator przeznaczony jest do wytwarzania, a następnie przyspieszania wysoko zjonizowanych atomów. Dzięki ciekawym własnościom urządzenie stwarza możliwość prowadzenia interdyscyplinarnych badań o charakterze zarówno naukowym jak i aplikacyjnym. Wykład przedstawi bogatą gamę zastosowań akceleratorów typu EBIS w dziedzinach takich jak fizyka chemia, biologia i medycyna oraz przemysł. Rozwiązania, które podsuwa zastosowanie tej technologii pokazuje prawdziwe połączenie pomiędzy nauką i biznesem.

Wykłady są częścią programu Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii, które odbędą się w Targach Kielce od 15 do 16 października.

fot. pixabay.com