Walklake produkuje roboty do mierzenia temperatury człowieka. 10-krotnie zwiększył sprzedaż przez epidemię

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Walklake produkuje roboty do mierzenia temperatury człowieka. 10-krotnie zwiększył sprzedaż przez epidemię

Udostępnij:

W czasie epidemii przydatne są wszystkie technologie, które ograniczają kontaktowanie się z drugim człowiekiem. Zainteresowanie tego typu narzędziami jest ogromne szczególnie w medycynie. Chińska firma Walklake w lutym tego roku 10-krotnie zwiększyła sprzedaż robotów, które w ciągu kilku 3 sekund mierzą dzieciom temperaturę.

Za pomocą medycznych sensorów robot mierzy temperaturę ciała, dłoni, oczu i ust. Przed wybuchem epidemii roboty trafiły do ponad 30 tys. przedszkoli w Chinach i były wykorzystywane do porannych inspekcji zdrowia.

W ciągu ostatnich 2 miesięcy Walklake zaczął otrzymywać znacznie więcej zamówień z wielu prowincji Chin, m.in. z Pekinu, Szanghaju oraz Hubei. Roboty trafiają również do przedsiębiorstw, które w czasie epidemii sprawdzają stan zdrowia swoich pracowników.

W lutym tego firma poinformowała, że 10-krotnie zwiększyła sprzedaż robotów w związku z epidemią.

Roboty w chińskich szpitalach

Podczas trwania epidemii w chińskich szpitalach wzrosła liczby wykorzystywanych robotów roznoszących leki oraz nowych technologii, takich jak bezdotykowe ekrany sterujące aparaturą lub windami.

Sun Fuquan, naukowiec z Pekińskiej Chińskiej Akademii Nauk i Technologii na rzecz Rozwoju przewiduje, że wkrótce na rynku krajowym pojawi się więcej systemów do badania temperatury z wykorzystaniem inteligentnych robotów, platformy ostrzegawczej zaprojektowanej w celu ograniczenia ruchów człowieka oraz inteligentnych systemów głosowej elektronicznej dokumentacji medycznej.

Drony ostrzegające

W lutym tego roku władze Chin poinformowały, że używają dronów do ostrzegania mieszkańców w związku z dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Roboty w szpitalach zmniejszały przeciążony personel medyczny i zapewniały większą kontrolę nad epidemią.

Latające bezzałogowce były wykorzystywane do mierzenia temperatury ciał mieszkańców oraz do głosowego informowania Chińczyków, jak lepiej chronić się przed wirusem. Najczęściej w ten sposób komunikowano przypomnienia o konieczności noszenia masek higienicznych.

Wysłane również z misją kontrolowania zdrowia ludzi roboty patrolowały ulice i korytarze szpitali.

Według chińskiej gazety Xinhua, mieszkańcy dzielnicy Cangshan w Fuzhou w Chinach, otrzymali od robotów telefony z pytaniami: „Czy zetknąłeś się z potwierdzonymi przypadkami koronawirusa? Czy masz takie objawy jak kaszel i gorączka?”. Takie działania miały zachęcić ludzi do zrozumienia symptomów choroby i zwrócenia się o pomoc w razie potrzeby.