Warszawa ma już elektryczne hulajnogi Quick. Pierwsze 30 minut pojedziesz za darmo

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

quick

Udostępnij:

W stolicy pojawiła się kolejna wypożyczalnia e-hulajnóg. Quick poinformował, że mikromobilne pojazdy są już dostępne na terenie Warszawy. Quick działa w Polsce od maja 2019 r. i oferował do tej pory swoją usługę w Trójmieście.

Aby zachęcić użytkowników do swojej usługi, Quick oferuje 30 minut za darmo, po uprzedniej rejestracji i doładowaniu konta kwotą 25 zł. Korzystanie z promocji jest możliwe po wpisaniu hasła „Wawa” w odpowiednim miejscu na stronie appki.

Wypożyczenie pojazdu działa tak samo, jak w przypadku innych podobnych firm, np. Lime, Bird czy Hive – odbywa się za pomocą aplikacji. Za usługę należy zapłacić dołączoną kartą. Korzystanie z przejazdów kosztuje podobnie we wszystkich sieciach w kraju.

Fenomen elektrycznych hulajnóg

W 2017 r. Paweł i Marcin Maliszewscy oraz Kamil Klepacki stworzyli startup Blinkee.city — wypożyczalnię ekologicznych jednośladów w Warszawie. To wydarzenie sprawiło, że podobne usługi zaczęły wyrastać w kraju jak grzyby po deszczu. Pojawili się także zagraniczni operatorzy, tacy jak: Hive, Lime, City Bee, czy Bird.

Polski Blinkee.city miał być odpowiedzią na rozwiązanie problemu zatłoczonych warszawskich ulic. Twórcy pomysłu przyznają, że aspekty dbania o środowisko były także przyczynkiem do rozpoczęcia działalności.

Aktualnie nasz rodzimy operator e-hulajnóg działa w 28 miastach w naszym kraju i w 8 miastach europejskich (Budapeszt, Pecs, Split, Omis, Walencja, Castello de la Plana, Bukareszt, Sztokholm).

Ostatnio właściciele poinformowali o kolejnym sukcesie — Blinkee.city ma już pół miliona użytkowników.

Kary za porzucanie sprzętu

Liczba użytkujących elektryczne pojazdy cały czas się zwiększa. Rośnie też liczba hulajnóg pozostawianych w nieodpowiednich miejscach, takich jak bramy, ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych, tunele czy trawniki.

Inny operator hulajnóg Lime postanowił temu zaradzić. Jeśli użytkownik pozostawi kilkukrotnie hulajnogę w złym miejscu, zablokuje sobie tym samym możliwość wypożyczenia sprzętu. Oprócz tego zapłaci karę w wysokości 10 zł, która będzie ściągnięta automatycznie z konta klienta.

Zapłata za niskoemisyjne dotarcie do biura

Firma Dynatrace poinformowała jakiś czas temu, że zapłaci pracownikom za dojazd do pracy. Jeśli pracownik zdecyduje się skorzystać z komunikacji miejskiej, otrzyma zwrot kosztów przejazdu za bilet miesięczny lub tygodniowy.

Za wybranie roweru lub pieszej opcji pracownik otrzyma „dopłatę” do pensji.

Głośno jest o tym, że wybieranie ekologicznych środków transportu poprawia jakość życia w mieście i wpływa korzystnie na środowisko. Teraz pojawiają się też firmy, które oferując rekompensaty za zmianę środka lokomocji, mogą przyciągać tym samym równie proekologicznie nastawionych pracowników.

fot. mat. pras. Quick