Warszawskie software house’y wspierają walkę z koronawirusem. Chcą zebrać milion złotych

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Warszawskie software house’y wspierają walkę z koronawirusem. Chcą zebrać milion złotych

Udostępnij:

Właściciele polskich firm technologicznych i programiści stworzyli stronę Devs4Docs, na której każdy przedstawiciel branży IT może dołączyć do zbiórki i wesprzeć finansowo polską służbę zdrowia. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na wyposażenie służb medycznych.

Devs4Docs prowadzi zbiórkę za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Wszystkie zdobyte środki zostaną przekazane na główną zbiórkę Wspieramy polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19. Celem akcji jest osiągnięcie kwoty miliona złotych. Do zbiórki mogą się przyłączyć wszyscy pracujący w branży IT.

– Jesteśmy jedną z nielicznych branż, która może całkowicie wykonywać swoją pracę zdalnie, dzięki czemu nie odczuwa tak dotkliwie skutków globalnej pandemii. Dlatego to właśnie my możemy pomóc tym, którzy codziennie ratują nasze życie, narażając swoje – piszą inicjatorzy akcji na stronie Devs4Docs.

AkcjÄ™ Dev4Docs wspierajÄ… firmy bPol, itCraft, Codetain, WebCrafters, Unicornly, Wise People, Th-ey, Leocode, Prowly, Monday.

Everbridge pomaga w czasie epidemii

W Polsce przedstawiciele branży zrzeszają się, by pomóc w zbiórce pieniędzy dla medyków, a w Stanach Zjednoczonych działa software house, który sam pomaga w sytuacjach kryzysowych.

Pomimo największego załamania rynku od czasu kryzysu finansowego w 2008 r., akcje Everbridge wzrosły w ubiegłym miesiącu o 17%. Technologia od Everbridge pozwala firmom zarządzać sytuacjami zagrożenia bezpieczeństwa publicznego, takimi jak np. epidemia koronawirusa.

Everbridge został zbudowany z myślą o kryzysach. Firma została utworzona po atakach terrorystycznych z 11 września. Od tego czasu opracowała skuteczny system powiadamiania w sytuacjach zagrożenia życia. Stworzona technologia ochrania instytucje w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa publicznego, takich jak strzelaniny, incydenty terrorystyczne, katastrofy naturalne i ataki cybernetyczne.

Oprogramowanie Everbridge łączy w sobie wszystkie zagrożenia dla firmy lub miasta w danym czasie, wykorzystując różne źródła danych. Dostawcy energii mogą korzystać z tej technologii, aby wydostać ludzi z niebezpiecznych obszarów. Szpitale liczą na to, że za sprawą systemu odpowiednio szybko zareagują w nagłych wypadkach i przygotują personel na wzrost liczby pacjentów. Natomiast lotniska używają tego oprogramowania do szybkiej ewakuacji pasażerów na zewnątrz.

Szybki sklep w dobie pandemii

Wracając znów do Polski – nasi rodacy prześcigają się w pomysłach jak pomóc nie tylko ochronie zdrowia, ale także tym, którzy potrzebują pomocy w prowadzeniu biznesu. Jedną z takich firm jest Fast White Cat, która w 5 dni stawia sklepy internetowe. Jak przyznaje założyciel firmy, Cezary Kożon, jest to także ich sposób na przetrwanie.