Waterland inwestuje w polską spółkę CodiLime. W planach międzynarodowy rozwój

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

programista

Udostępnij:

Fundusz private equity Waterland inwestuje w CodiLime – polską spółkę tworzącą rozwiązania dla sektora telekomunikacyjnego i sieciowego. To już trzecia inwestycja niderlandzkiego funduszu w polski sektor technologiczny. Dla CodiLime, realizującej projekty dla takich firm jak Cisco, Equinix, Palo Alto Networks, Juniper Networks czy Nutanix, inwestycja oznacza jeszcze większe możliwości międzynarodowego rozwoju.

CodiLime to spółka technologiczna świadcząca wyspecjalizowane usługi produkcji oprogramowania oraz inżynierii sieci (SDN, NFV, network softwarization) dla sektora telekomunikacyjnego i sieciowego.

Spółka założona w 2011 roku przez studentów IT specjalizujących się w algorytmice, którzy zdobywali czołowe miejsca w międzynarodowych konkursach informatycznych, od początku opierała się na idei zatrudniania najlepszych polskich inżynierów. Dzięki temu CodiLime była w stanie z powodzeniem realizować złożone projekty dla globalnych liderów sektora.

Międzynarodowy rozwój

– Inwestycja Waterland przyśpieszy nasz rozwój i pomoże wejść jeszcze głębiej w obszar naszej specjalizacji (NEEDS – Networks, Environment, Equipment, Data, Security). To z kolei będzie korzystne dla naszych pracowników i klientów. Chciałbym podziękować całemu zespołowi i naszym klientom. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej zmiany i skupiamy się na przyszłości – komentuje Marek Niedźwiedź, prezes zarządu i współzałożyciel CodiLime.

Kierownictwo spółki pozostaje w rękach dotychczasowego zarządu: Marka Niedźwiedzia (prezesa zarządu i współzałożyciela), Bartosza Górskiego (wiceprezesa zarządu i współzałożyciela) oraz Pawła Melona (członka zarządu ds. inżynieryjnych), którzy wraz z istniejącym zespołem zapewniają ciągłość dynamicznego organicznego wzrostu CodiLime.

Waterland w Polsce

CodiLime to już trzecia polska firma technologiczna w portfolio Waterland. W ubiegłych latach fundusz nabył PGS Software i GetInData, które dołączyły do należącej do niego spółki Xebia. CodiLime z kolei będzie budować grupę skupioną na specjalistycznych usługach dla sektora sieciowego.

Inne inwestycje Waterland na polskim rynku obejmują nabycie przez spółkę portfelową funduszu United Pet Foods – fabryki należącej do Cargill. Fundusz jest również większościowym udziałowcem Kredyt Inkaso. W styczniu Waterland ogłosił zamknięcie kolejnego wehikułu inwestycyjnego Waterland PE Fund IX, z kapitałem w wysokości 3,5 miliarda euro, który zostanie zainwestowany na rynkach kluczowych dla Waterland, w tym w Polsce.

Przeczytaj również Farada Group pozyskała milion złotych. Stworzy platformę do lądowania dronów