Wealthon w drugim półroczu pozyskał dwóch prywatnych inwestorów. Łącznie dostał ponad 11 mln zł

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Wealthon w drugim półroczu pozyskał dwóch prywatnych inwestorów. Łącznie dostał ponad 11 mln zł

Udostępnij:

Wealthon w drugim półroczu pozyskał dwóch prywatnych inwestorów. Łącznie konto spółki zasiliła kwota jedenastu i pół miliona złotych, które w całości przeznaczy na rozwój nowych produktów portfela usług Wealthon.

Wealthon działa na rynku od 2018 roku. Rok później stworzył pierwszy produkt dla przedsiębiorców w postaci nowatorskiej na polskim rynku pożyczki pomostowej na spłatę zadłużenia w ZUS i US w celu uzyskania kredytu bankowego. Na rozwój tego produktu zebrał od inwestorów prywatnych 1,3 mln zł w ramach kampanii crowdfundingowej na platformie Beesfund. Pożyczka pomostowa odniosła sukces na rynku i szybko stała się wizytówką spółki w środowisku przedsiębiorców.

– W Wealthon stale podnosimy sobie poprzeczkę, staramy się odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Już niedługo wprowadzamy nowy produkt, Simple.pl – pierwszą w Polsce platformę internetową konsolidującą różne opcje kredytowania. Chcemy pomóc pozyskać przedsiębiorcom finansowanie bez wychodzenia z domu. Do tego wykorzystujemy algorytm sztucznej inteligencji, co daje oszczędność czasu, uproszczenia skomplikowanego procesu. Cieszę się, że inwestorzy widzą w nas partnerów, dostrzegają nasz potencjał i chcą inwestować w wizję Grupy Wealthon – mówi Aleksander Majchrzak, CEO Wealthon.

Wealthon to polski lendtech oferujący wsparcie finansowe bez formalności. Dzięki innowacyjnemu systemowi scoringowemu opartemu na sztucznej inteligencji i machine learning decyzja o udzieleniu pożyczki zapada w ciągu 30 minut. System automatycznie łączy się ze wszystkie potrzebnymi bazami i z kontami bankowymi – dzięki dyrektywie PSD2 – aplikującego, które stanowią rzeczywiste potwierdzenie historii transakcji w przeciwieństwie do standardowych dokumentów obowiązujących na rynku kredytowym, typu KPiR, PIT.

– Z kwartału na kwartał jesteśmy na ścieżce rozwoju i wzrostu skali działalności przy zachowaniu rygorystycznych miar zarządzania majątkiem. Cały zespół stawia sobie cele, rok 2021 chcemy zamknąć z przychodami na poziomie 7 mln złotych i zyskiem ponad 2,5 mln – dodaje Majchrzak.