Wehikuł czasu w aplikacji. Można zobaczyć świat sprzed 1000 lat

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Wjeżdżasz windą na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Twoim oczom ukazuje się panorama Warszawy. Widzisz dziewicze lasy, pola i łąki. Zamykasz na chwilę oczy i za moment widzisz drewniane budowle XIV wieku, a zaraz powojenne ruiny budynków Śródmieścia – to Horyzont historii aplikacja, która pozwala.

Horyzont historii to aplikacja, która pozwala przenieść się w czasie i zobaczyć dawną Warszawę.

– Aplikacja przenosi nas w czasie przez różne epoki w historii Warszawy. Uruchamiając ją znajdujemy się na tarasie w Pałacu Kultury i Nauki z tym, że ten taras pokazuje zupełnie inny świat, sprzed tysiąca lat. To jest podróż przez wieki, które są odtworzone w wirtualnej rzeczywistości – mówi newsrm.tv Piotr Baczyński, CEO Immersion.

Przygoda rozpoczyna się na 30 piętrze, w miejscu, w którym obecnie znajduje się taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Z tego miejsca przenosimy się w dolinę Wisły prawie tysiąc lat wstecz, do XI w. Podróżując wehikułem odwiedzamy różne stulecia, aż do grudnia 1944 roku, a każdy z tych historycznych okresów ma dla nas niespodziankę – dodatkowo wbudowaną grę VR. Dzięki dwóm kontrolerom, które pełnią funkcję naszych dłoni, możemy sterować maszyną czasu, powiększać obiekty, podnosić różne przedmioty, by przyjrzeć im się z bliska, lub używać artefaktów wykorzystując aplikację, jako grę zręcznościową, np. w strzelaniu z łuku do tarcz. W podróży przez stulecia, graczowi towarzyszy przewodnik – WARS. Prowadzi po odwiedzanych epokach i udziela wszelkich porad o tym, jak korzystać z wehikułu czasu. Głosu użyczył mu Piotr Borowiec – znany, polski lektor telewizyjny.

– W każdym wieku mamy wyjątkowy obiekt związany z danym okresem. To są przedmioty, które możemy dotknąć, możemy je powiększyć, w niektórych przypadkach to są rzeczy, które już obecnie nie istnieją lub znajdują się strzeżone w muzeach – opowiada Sylwia Machnik- Kochan, dyrektor sprzedaży HTC.

Horyzont historii to zabawa dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych. Przygotowany jest w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Dostarcza niezwykle ciekawych wiadomości spoza przewodników turystycznych.