Weź udział w warsztatach, które odbędą się podczas start #krk up

wez udzial w warsztatach ktore odbeda sie podczas start krk up
Udostępnij:
Start #krk up, czyli Tydzień Startupów w Krakowie trwa. Wczoraj miało miejsce oficjalne rozpoczęcie festiwalu stworzonego dla młodych przedsiębiorców. Od tego czasu, w ciągu całego tygodnia odbywać się będą ciekawe warsztaty dla uczestników. Na co zdecydowanie warto się wybrać?

Start #krk up to tygodniowy festiwal startupów w Krakowie. Wydarzenie, współorganizowane m.in. przez Miasto Kraków, Geek Week, Krakowski Park Technologiczny i Kraków Miastem Startupów, ma za zadanie integrować społeczność startupową miasta i pokazać jej różnorodność pod względem tematyki, grup odbiorców, a także rodzaju istniejących w niej organizacji i podmiotów.

W poniedziałek odbyły się pierwsze wydarzenia otwierające festiwal startupów. W Urzędzie Miasta Krakowa w ramach I Krakowskiego Forum: Biznes - Startup - Innowacje, dyskutowano o potencjale ekonomicznym krakowskiego środowiska startupowego i jego roli w kształtowaniu przestrzeni społecznej. Równolegle, odbywały się też warsztaty dla dzieci organizowane w biurze jednego z krakowskich startupów, firmie Duckie Deck. Podczas “Akademii Duckie Deck” mali odkrywcy mogli poznać fascynujący świat nauki.

Na zdjęciu: uczestnicy podczas Akademii Duckie Deck | fot. facebook.com/DuckieDeck

Robili to m.in. łącząc korzystanie z tabletów, telefonów czy laptopów, z papierem, kredkami i plasteliną. Podczas zabawy powstawały plastelinowe postacie, podłączone do laptopa. Po dotknięciu rączki stwora utworzonego przez każdego z uczestników, komputer wydawał dźwięki. Dzięki temu zabiegowi dzieci mogły poznać działanie technologii i podczas zabawy dowiedzieć się, że nawet rzeczy fizyczne można przenieść do świata wirtualnego.

Bardziej technicznymi warsztatami były na pewno te, zorganizowane pod koniec pierwszego dnia festiwalu. Wtedy to odbyły się warsztaty pt. Women in technology. Praktyczne wprowadzenie do ASP.NET. Gosia Borzęcka, programistka specjalizująca się w językach .NET, JavaScript, T-SQL, db2 zapoznawała uczestników z podstawami pisania aplikacji webowych w środowisku .NET. Podczas warsztatów wykorzystywano narzędzie Visual Studio 2015 Community Edition.

Warsztaty były przeznaczone dla osób, które nie miały wcześniej styczności z technologią .NETową, ale znają podstawy HTML czy JavaScript. Podczas nich uczestniczki zobaczyły, w jaki prosty sposób można stworzyć własną aplikację webową, jak rozmieszczone są pliki oraz jakie korzyści daje nam pisanie stron internetowych w .NET.

Dzisiaj (wtorek 20.10) o 17. na pewno warto wybrać się na BeCom!, czyli na bezpłatne spotkania z ekspertami dedykowane młodzieży szkół średnich. Tym razem, uczestnikom cyklicznego wydarzenia BeCom, zostanie przybliżona idea hackathonu. Prezentację przygotowali Arek Biela i Tomek Krzyszkowski, współzałożyciele AGHacks - największego studenckiego hackathonu w Polsce, który odbywać się będzie od piątku do niedzieli.

Na zdjęciu: uczestnicy zeszłorocznego AGHacks | fot. facebook.com/AGHacks

Hackathon ten, ma zgromadzić blisko pięciuset uczestników i trwać 48 godzin. Uczestnicy, aby mogli w pełni pracować nad swoimi pomysłami, powinni zaopatrzyć się w laptopy, telefony i rzeczy na zmianę, bo ideą hackathonu jest praca przez dwie doby bez przerw - tak, by w jak najkrótszym czasie stworzyć podwaliny do ciekawego rozwiązania. Pomóc w tym mają mentorzy, którzy wesprą uczestników i pomogą rozwiązać wszelkie napotkane problemy. AGHacks odbędzie się w Starej Zajezdni przy ul. Św. Wawrzyńca 12 w Krakowie. Rozpocznie się w piątek o 19 i zakończy w niedzielę o 16.

Wymieniliśmy tylko kilka z wielu wydarzeń, które odbędą się podczas festiwalu startupów Start #krk up. Po pełną agendę zapraszamy na stronę wydarzenia.

-

(Aktualizacja 29.10.2015) A tak wygląda relacja z wydarzenia "Start #krk up":