Wiedza, networking i masa inspiracji. Zakończyła się druga edycja Startup Excellence

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Wiedza, networking i masa inspiracji. Zakończyła się druga edycja Startup Excellence

Udostępnij:

Stworzone przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości hybrydowe studia podyplomowe Startup Excellence, przygotowują słuchaczy do efektywnego prowadzenia własnego startupu.

Absolwenci studiów są wyposażeni w wiedzę i umiejętności praktyczne, dzięki którym mogą w sposób pewniejszy mierzyć się z trudnościami, jakie stoją przed twórcami innowacyjnych firm. Nie mniej istotna jest sieć kontaktów, jaką zyskują słuchacze, ponieważ wykładowcami są wyłącznie praktycy na co dzień związani z branżą startupową

Startup Excellence to studia skierowane nie tylko do osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem, ale także do specjalistów aspirujących do założenia własnego startupu po latach innych doświadczeń zawodowych.

– Chcemy kreować przyszłych liderów branży startupowej, wyposażonych w nowoczesne narzędzia i sposób myślenia, które zwiększą ich szanse na sukces biznesowy. Ich unikalną wartością jest realne wsparcie w dalszym rozwoju przez ekspertów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości – zaznacza Jan Jakub Cendrowski, dyrektor inQUBE. – Startup Excellence to także świetna okazja do znalezienia partnera biznesowego o komplementarnych kompetencjach – dodaje Cendrowski.

Partnerami studiów są cztery fundusze inwestycyjne: Inovo VC, SpeedUp Venture Capital Group, Satus Starter VC, Hard2beat oraz Google for Startups, na którego kampusie w Warszawie odbywają się stacjonarne zjazdy.

– Program jest zbudowany tak, że uczestnicy kompleksowo przechodzą przez wyzwania foundera startupu: od samego budowania produktu, market fitu, przez finansowanie, zarówno pozyskiwanie funduszy, jak i układanie budżetu, aspekty prawne, dalej przez budowanie zespołu i kultury organizacyjnej, czyli fundamentu organizacji, po komunikację, marketing i sprzedaż. Konkret, doświadczeni wykładowcy i adresowanie prawdziwych wyzwań – mówi jedna z prowadzących zajęcia, Róża Szafranek, CEO Hr Hints.  

Stawiamy na praktyków

W kadrze ekspertek i ekspertów prowadzących zajęcia na Startup Excellence są osoby, które na co dzień nie tylko działają ze startupami lub je tworzą, lecz także doskonale rozumieją, jak funkcjonuje ta branża.

– Uważam, że udało się zebrać top ekipę z polskiego ekosystemu startupowego i niejeden akcelerator może pozazdrościć takiej kadry – stwierdza Michał Rokosz, partner zarządzający funduszu inwestycyjnego Inovo VC.

Wśród wykładowców znajdują się m.in.: Róża Szafranek, Bartosz Majewski, Mateusz Tarczyński, Stanisław Rogoziński czy Maciej Frankowicz. Program studiów powstał również we współpracy z founderami.

To studia wyjątkowe w skali Polski. Nie można ich porównać z żadnym innym programem akceleracyjnym, bo prezentują znacznie wyższy poziom. Niesamowitym doświadczeniem była możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez kadrę ze świata wielkiego biznesu, ludzi, którzy prowadzili lub prowadzą startupy – mówił absolwent poprzedniej edycji Mateusz Zimoch, CEO startupu Trasee.

Zapisując się na Startup Excellence, przyszli founderzy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o kreowaniu relacji i kultury startupu, budowaniu produktu i jego komunikacji, finansach oraz prawie i organizacji w startupie.

– Początkujący przedsiębiorcy mają dostęp do ogromnych zasobów wiedzy online w zakresie budowania startupów, paradoksalnie jednak może powodować to trudność w wyłapaniu najważniejszych kwestii, na których powinni się skupić zaczynając. Startup Excellence to program, który pomaga poukładać i usystematyzować wiedzę, dzięki czemu łatwiej jest uniknąć błędów i wyznaczyć priorytety dla swojego biznesu – mówi Maciej Frankowicz, partner w funduszu inwestycyjnym Hard2beat.

Trzecia edycja studiów podyplomowych Startup Excellence startuje jesienią 2024, a na uczestników czeka solidna porcja wiedzy oraz inspiracji!

Szczegóły znajdziecie tutaj.

Tekst powstał we współpracy z inQUBE Uniwersyteckim Inkubatorem Przedsiębiorczości.