Zdjęcie główne artykułu by pixabay.com | CC0
Wszystkie prace wdrożeniowe zostały zakończone i od 4 kwietnia br. skup nowych surowców jest dostępny zarówno w segmencie B2B (kontenery), jak i dla klientów indywidualnych, gdzie odbiór surowców jest realizowany „spod drzwi”. Firma zaktualizowała również cenniki, gdzie dodano nowy asortyment. Dotychczas za pośrednictwem serwisu można było sprzedać m.in. części komputerowe, płyty cd i dvd jeśli posiadały kod kreskowy oraz metale kolorowe.
Firma w ramach wdrożenia nawiązała współprace z firmami odpowiedzialnymi za utylizacje lub recykling nowego asortymentu, oraz zaimplementowała konieczne rozwiązania w serwisie internetowym. Dzięki rozszerzeniu asortymentu, Wiewiórka.pl chce być jeszcze mocniej obecna w segmencie biznesowym, gdzie rozwija współpracę z sieciami handlowymi i sklepami specjalistycznymi. Firma liczy również na pozyskanie nowych partnerów zarówno w segmencie detalicznym jak i B2B.
– Otrzymywaliśmy wiele zapytań dotyczących możliwości skupu popularnych elektrośmieci, zwłaszcza w segmencie tonerów i zasilaczy – mówi Zbigniew Stawinoga, prezes zarządu Wiewiórka.pl. – Rynek skupu tych surowców jest bardzo rozproszony i dominują na nim firmy z bard wąską specjalizacją. Dzięki naszemu modelowi biznesowemu, który pozwala się dzielić zyskami z recyklingu surowców z dostawcami liczymy na pozyskanie nowych partnerów i rozwój naszej młodej firmy w nowych segmentach rynku i lokalizacjach – dodaje prezes Stawinoga.
Spółka ogłosiła również niedawno rozpoczęcie prac nad innowacyjną serią automatów do zbiórki surowców. Kontenery zostaną wyposażone w moduł umożliwiający monitorowanie stanu zapełnienia surowcami, a także analizę składu i wycenę surowców. Prace B+R, które rozpoczną się wkrótce mają na celu stworzenie prostych w budowie i obsłudze urządzeń do przyjmowania surowców, które zautomatyzują procesy logistyczne przy wykorzystaniu technologii mobilnych.
Wiewiórka.pl chce opracować i wdrożyć cztery wersje funkcjonalnych automatów. Pierwszą ma być urządzenie pozwalające na pozyskiwanie maksymalnie szerokiej palety surowców w tym butelek zwrotnych, elektroniki, makulatury metali. Mają to być stacje recyklingowa dedykowane np. dla parkingów przy supermarketach. Drugie urządzenie ma być mniejsze i przyjmować kilka najpopularniejszych i najcenniejszych surowców. Kolejnymi urządzeniami, jakie chce wdrożyć Wiewiórka.pl jest kontener dedykowany do zbioru i zgniatania puszek oraz do zbierania przedmiotów nadających się do ponownego wykorzystania: ubrań, butów, zabawek, książek. Spółka złożyła już wniosek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego i liczy na pozyskanie finansowania w wysokości 2,7 mln zł.