Przedsięwzięcie jest organizowane we współpracy ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej, Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz uczelnie: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Wrocławska i Politechnika Świętokrzyska. Ponadto z uwagi na doniosłość tematyki obrad oraz międzynarodowy charakter przedsięwzięcia, do współpracy przystąpiły Ambasada Państwa Izrael oraz Ambasada Stanów Zjednoczonych.
Tematyka tegorocznego sympozjum zostanie poświęcona zarządzaniu kapitałem intelektualnym, ze szczególnym uwzględnieniem działalności i rozwoju startupów – tak, aby mogły one skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych. Liczne statystyki wskazują, że jest to coraz popularniejsza w Polsce forma prowadzenia działalności gospodarczej, zwłaszcza wśród młodych przedsiębiorców. Wiele z tych firm opiera swoją przewagę konkurencyjną na kapitale intelektualnym i innowacjach. Niezwykle ważne w tym kontekście jest prawne zabezpieczenie innowacji należących do danej organizacji, jak również stałe podnoszenie wiedzy na temat zarządzania i ochrony własności intelektualnej, zwłaszcza w aspekcie efektywnego transferu technologii. Procesy te mogą niejednokrotnie stanowić decydujący czynnik rozwoju startupów.
W obradach – obok polskich specjalistów w zakresie transferu technologii i przedsiębiorczości oraz ochrony własności intelektualnej – wystąpią eksperci z Izraela, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie funkcjonowania, finansowania i rozwoju startupów w tych krajach. Prezentacjom i dyskusjom znakomitych panelistów towarzyszyć będą warsztaty równoległe poświęcone między innymi korzystaniu z różnego rodzaju instrumentów wpierających startupy.
Więcej informacji na temat Sympozjum wraz z programem znajdą Państwo na stronie Urzędu Patentowego RP pod tym linkiem. Rejestracja na Sympozjum odbywa się wyłącznie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.