Wniosek o pożyczkę. Na co zwrócić uwagę na etapie wyboru?

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Wniosek o pożyczkę. Na co zwrócić uwagę na etapie wyboru?

Udostępnij:

Potrzebujesz dodatkowej gotówki i w związku z tym zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki? To dobre rozwiązanie, zwłaszcza że pieniądze możesz mieć na koncie już w jeden dzień. Zanim jednak złożysz wniosek o pożyczkę w banku, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego m.in. na co zwrócić uwagę na etapie porównywania poszczególnych ofert oraz jak wygląda przykładowy proces składania wniosku o pożyczkę.

Pożyczka w banku – na co zwrócić uwagę porównując różne oferty?

Jedną z kluczowych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę na etapie porównywania różnych ofert pożyczek jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. W praktyce obrazuje ona całkowity koszt pożyczki w skali roku i zawsze wyrażana jest w ujęciu procentowym. W RRSO uwzględnione są wszystkie koszty związane z zaciągniętym zobowiązaniem.

Kolejną kwestią, którą warto mieć na uwadze rozważając wzięcie pożyczki jest jej oprocentowanie (koszt odsetek w skali roku wyrażony w procentach). Co do zasady, oprocentowanie może być stałe lub zmienne. Stałe nie zmienia się w czasie trwania umowy natomiast zmienne to takie, które może się zmienić i jest zależne od różnych zmian zachodzących na rynku.

Całkowity koszt pożyczki to również jeden z najważniejszych aspektów wpływających na atrakcyjność poszczególnych ofert pożyczek. To nic innego jak suma wszystkich kosztów, które poniesiesz jako klient w związku z umową pożyczki. Na całkowity koszt składają się takie elementy jak prowizja, odsetki oraz opłaty za ewentualne ubezpieczenie.

Pożyczka w banku – jak złożyć wniosek online?

Konieczność osobistej wizyty w banku i stania w kolejkach, by pracownik placówki mógł z Tobą porozmawiać to już przeszłość. Dziś możesz wygodnie, w dogodnym dla siebie czasie i miejscu złożyć wniosek o pożyczkę online. Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu i kilka wolnych minut.

Przykładowo, pożyczka dostępna w PKO Banku Polskim sprowadza się do 3 prostych kroków:

  • krok 1: wypełniasz wniosek na swoim komputerze lub smartfonie;
  • krok 2: sprawdzasz warunki, a gdy wszystko się zgadza, akceptujesz umowę;
  • krok 3: pieniądze jeszcze tego samego dnia trafiają na Twoje konto, a Ty możesz przeznaczyć je na dowolny cel.

Jak złożyć wniosek online o pożyczkę?

To będzie Twój pierwszy wniosek online o pożyczkę? W przypadku PKO Banku Polskiego złożenie go zajmie Ci tylko chwilę! W tym celu możesz skorzystać na przykład z:

  • aplikacji mobilnej banku,
  • serwisu internetowego,
  • intuicyjnego kalkulatora dostępnego na stronie banku.

Wniosek o pożyczkę w każdym przypadku skonstruowany jest bardzo podobnie.

  • Wniosek online przez aplikację mobilną lub serwis internetowy

Wejdź w „Pożyczka gotówkowa”, następnie zaznacz, ile pieniędzy chcesz pożyczyć i jak długo planujesz je spłacać (w tym celu wybierz odpowiadającą Ci liczbę rat). Gdy to zrobisz, na ekranie zobaczysz automatycznie wyliczoną wysokość miesięcznej raty. Na tym etapie możesz zdecydować czy dobierasz ubezpieczenie dodatkowe – jego wysokość zostanie doliczona do raty.

Na koniec, na podany przez Ciebie adres e-mail bank prześle Ci dokumenty pożyczkowe. Zaznacz wymagane oświadczenia i… gotowe! Tylko tyle wystarczy, aby bank przygotował dla Ciebie ofertę. Przeczytaj ją i sprawdź poprawność wszystkich danych. Jeśli w podsumowaniu wszystko się zgadza, wybierz „Akceptuj umowę”. Do jej podpisania wykorzystaj kod PIN (w przypadku używania aplikacji) lub kod SMS (jeśli korzystasz z serwisu internetowego) – gdy tylko to zrobisz, bank przeleje pieniądze na Twoje konto. Wniosek online o pożyczkę jeszcze nigdy nie był tak szybki do wypełnienia i wygodny.

  • Wniosek o pożyczkę online przez kalkulator na stronie banku

Spodobała Ci się oferta pożyczek PKO, ale nie masz w nim konta? Wniosek złożysz w kilka chwil bez potrzeby zakładania konta czy konieczności osobistej wizyty w banku. W tym celu skorzystaj z kalkulatora dostępnego na stronie. Wybierz interesującą Cię kwotę pożyczki (do 6200 zł), uzupełnij i potwierdź dane, a następnie wybierz swój dotychczasowy bank, z którego zrobisz przelew na 1 zł (w ten sposób wskażesz numer konta do wypłaty pożyczki i zdalnie potwierdzisz swoją tożsamość). Pamiętaj, by użyć konta, z którego aktywnie korzystasz i na który masz przelewane wynagrodzenie. Następnie zaakceptuj wymagane oświadczenia, dodaj plik z zestawieniem transakcji lub wyciągiem z ostatniego miesiąca z banku, z którego chwilę wcześniej zrobiłeś przelew na 1 zł, zaakceptuj umowę i podpisz ją, wykorzystując kod SMS.

Pamiętaj, że wniosek o pożyczkę możesz złożyć w najbardziej dogodny dla siebie sposób – także przez telefon, wideo lub tradycyjnie, w oddziale banku.

 

Artykuł powstał przy współpracy z PKO Bankiem Polskim.