WOŚP stawia na NFT i tokenizuje serduszka

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

WOŚP

Udostępnij:

Podczas 31. Finału WOŚP – po raz pierwszy w historii zbiórek – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uruchomi sprzedaż legendarnych serduszek w formie NFT. Serduszka NFT w cenie 31 zł będą dostępne w 10 wzorach. Dodatkowo na platformie Mintiq na specjalnej licytacji znajdzie się 31 Kolekcjonerskich Serduszek NFT. Kwota ze sprzedaży Serduszek NFT w całości zasili konto 31. Finału WOŚP i wesprze tegoroczny cel, jakim jest zakup sprzętu medycznego do walki z sepsą. Za tokenizację, wsparcie technologiczne i przygotowanie procesu sprzedaży odpowiada firma InfluVerum.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy w historii swojej działalności zdecydowała się na uruchomienie sprzedaży serduszek w formie NFT. Serduszko – niekwestionowany symbol WOŚP – będzie można zakupić jako Serduszko NFT i w ten sposób wesprzeć cel tegorocznego Finału.

Sprawdź —->  Kup AULERA Specjalnego by wesprzeć WOŚP!

– Jesteśmy z Wami od 30 lat. Przez ten czas wspólnie byliśmy świadkami wielu technologicznych przemian. Dzisiaj nikt z nas nie wyobraża sobie Finału bez aukcji internetowych, płatności SMS-em czy szybkich przelewów – mówi Jurek Owsiak. – Wierzymy, że kolejną cegiełką, która przybliży nas do celu, kolejnym elementem, który na stałe wpisze się w krajobraz Wielkiej Orkiestry będą Serduszka NFT. Dlatego po raz pierwszy wprowadzamy możliwość zakupu cyfrowych serduszek i liczymy na to, że pomogą nam pobić kolejny rekord zbiórek i tym razem wygrać z sepsą! dodaje Jurek Owsiak.

Kolekcjonerskie Serduszko NFT
Kolekcjonerskie Serduszko NFT

mintiq tokenizuje serduszka

Proces tokenizacji Serduszek NFT został oparty o polską platformę mintiq.io, która wykorzystuje autorski system mintowania minimalizujący koszty środowiskowe przy dystrybucji tokenów oraz upraszcza doświadczenie użytkownika. Serduszka NFT powstały z wykorzystaniem najpopularniejszego protokołu Ethereum w standardzie ERC-1155. Ilość Serduszek NFT jest nielimitowana. Od 25 stycznia do 31 stycznia, do godziny 23:59, serduszka będą dostępne dla wszystkich chętnych w 10 unikatowych wzorach. Cena minimalna Serduszka NFT to 31 zł. Można również wpłacić dowolnie większą kwotę, kupić kilka Serduszek NFT z różnymi grafikami lub całą kolekcję. Zakup Serduszek NFT jest wyjątkowo prosty i intuicyjny. Nie trzeba dysponować doświadczeniem ani dodatkowymi narzędziami wykorzystywanymi na rynku NFT. Wystarczy wejść na stronę nft.wosp.org.pl, wybrać opcję i dokonać bezpiecznej płatności w złotówkach bez konieczności posiadania portfela kryptowalut.

31 unikatowych Kolekcjonerskich Serduszek NFT

Dodatkowo, na specjalnej aukcji będzie można licytować 31 unikatowych Kolekcjonerskich Serduszek NFT, które będą dostępne od 26 stycznia do 29 stycznia, do godziny 23:59, na stronie wosp.mintiq.io. Tak samo, jak w przypadku zakupu zwykłych cyfrowych serduszek, proces licytacji jest intuicyjny, oparty o klasyczne mechanizmy wykorzystywane w e-commerce. Płatność również będzie realizowana w złotówkach, bez konieczności wykorzystywania dodatkowych narzędzi.

Partnerem WOŚP odpowiedzialnym za kompleksowy proces tworzenia i dystrybucji Serduszek NFT jest InfluVerum, siostrzana spółka SmartVerum – firmy specjalizującej się w tokenizacji dzieł sztuki, która ma na koncie liczne realizacje projektów z tego obszaru w Polsce i za granicą.

– Wiele globalnych firm, organizacji i osób prywatnych z sukcesem wykorzystuje NFT do pozyskiwania środków na szczytne cele – przekonuje Bartek Bilicki, dyrektor technologiczny InfluVerum, firmy odpowiedzialnej za tokenizację serduszek WOŚP i proces ich sprzedaży. – Po NFT jako skuteczny i uniwersalny sposób zbierania pieniędzy sięgają artyści, znani twórcy i społecznicy, a także uznane organizacje międzynarodowe oraz rządy państw. Ostatnio szczególnie wyraźnie obserwujemy ten trend w odniesieniu do akcji charytatywnych na rzecz Ukrainy. Bardzo nas cieszy, że WOŚP również zdecydowało się na wykorzystanie NFT i ogromnych możliwości, które się z tym wiążą. Wielka Orkiestra nie po raz pierwszy przeciera szlaki i wykorzystuje nowe technologie na dużą skalę. Tym bardziej jesteśmy zaszczyceni, że jako InfluVerum możemy dołożyć swoją cegiełkę do 31. Finału i udostępnić tę wyjątkową formę wsparcia Orkiestry darczyńcom w całej Polsce. Jesteśmy pewni, że po podobne rozwiązania sięgną również inne organizacje w naszym kraju.podkreśla Bartek Bilicki.

Serduszko NFT stanowi rodzaj cyfrowego aktywa i jest wyjątkowym dowodem wsparcia 31. Finału WOŚP w formie zapisu blockchain. Cyfrowe Serduszko NFT można „przykleić” na swój profil w mediach społecznościowych, można je komuś podarować lub kolekcjonować. Cyfrowe przedmioty niosą realną pomoc.

 

Cité Gestion stokenizuje swoje papiery wartościowe

Czy tokeny NFT upadną? Wolumen spadł aż o 97%

Ekologia vs kryptowaluty – zmiany i udoskonalenia tokenów