Wszystkie studia zakwalifikowane do udziału w tegorocznej edycji, podpiszą umowy z Funduszem Zalążkowym KPT, dzięki temu w przyszłości będą miały ułatwione pozyskanie finansowania dla produkcji i wydania swoich gier.
„Było perfekcyjnie” – tak w skrócie rzecz ujmują uczestnicy poprzednich edycji. Zwracają przede wszystkim uwagę na wysoki poziom merytoryczny prowadzonych warsztatów oraz indywidualne podejście. Podkreślają świeże spojrzenie mentorów na prezentowane projekty oraz możliwość bezpośrednich rozmów na temat wniosków.
– Istotnym elementem formuły Inkubatora DD jest indywidualna praca z kameralną liczbą zespołów. W procesie inkubacji zwykle uczestniczy jednocześnie mniej niż 10 zespołów, dzięki czemu mamy czas i przestrzeń na to, by z każdym z nich pochylić się nad rozwijanymi grami. Pandemia nauczyła nas efektywnej pracy zdalnej. Inkubator nie ucierpiał na przeniesieniu pracy w środowisko online, wręcz przeciwnie, staliśmy się bardziej dostępni dla studiów z całej Polski – dystans nie jest już żadną barierą. W tegorocznej edycji szczególnie mocno skupimy się na współpracy z inwestorami, wydawcami i społecznościami crowdfundingowymi. A na najbardziej obiecujące projekty czekają już w blokach startowych zespoły Funduszu Zalążkowego KPT oraz inne współpracujące fundusze m.in. Satus Games, żeby bardzo poważnie porozmawiać o możliwościach inwestycyjnych – tłumaczy Łukasz Leszczyński, koordynator Inkubatora DD.
Celem zespołu Inkubatora jest przede wszystkim wyposażenie uczestników programu w wiedzę i umiejętności praktyczne, które zbliżą ich do efektywnego biznesowo wydania ich gry. Właśnie dlatego duży nacisk w czwartej edycji położony zostanie na tematy biznesowe, począwszy od projektowania celów i tworzenia biznesplanu, poprzez pitchowanie, promocję i dystrybucję gier aż po współpracę z wydawcami, inwestorami i innymi partnerami biznesowymi.
Zespół mentorów IV edycji Inkubatora Digital Dragons to – tradycyjnie – przedstawiciele polskiej branży gier: przedstawiciele większych i mniejszych studiów, wydawców i inwestorów.
Ale wszyscy gotowi podzielić się swoim absolutnie praktycznym i unikalnym know-how. O tym, kto będzie wspierał uczestników Inkubatora DD, będzie można przeczytać już wkrótce na fanpage’u IDD, ale dobrą zapowiedzią mogą być nazwiska mentorów z poprzednich edycji, z którymi można zapoznać się tutaj.
Rekrutacja startuje 28 czerwca i trwa do 13 września. Formularz rekrutacyjny dostępny jest na tej stronie.
Chcesz dowiedzieć się więcej o Inkubatorze Digital Dragons? Skontaktuj się z nami!
Łukasz Leszczyński – koordynator. Tel. +48 690 830 150 | [email protected]
Artykuł powstał we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym