Wspieramy akcję #dladzieciakow. Dołącz do nas!

Dodane: 16.11.2015

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Po raz drugi ruszyła akcja #dladzieciakow mająca na celu zebranie pieniędzy dla podopiecznych domów dziecka. Organizatorzy, przy pomocy zbiórki crowdfundingowej, chcą kupić dzieciakom prezenty na święta. Tym razem potrzeba 50 tysięcy złotych.

Ubiegłoroczna zbiórka pieniędzy przerosła oczekiwania organizatorów. Paylane obliczył wtedy, że na zakup prezentów dla prawie trzystu dzieciaków z domów dziecka potrzeba 27 tysięcy złotych. Zorganizował więc zbiórkę pieniędzy na ten cel. Okazało się, że spodobała się wielu internautom, którzy przekroczyli zakładaną kwotę i przekazali na realizację celu aż 35 tysięcy złotych. Dzięki temu wsparto o prawie sto więcej dzieci niż planowano na początku. W tym roku akcja może przynieść jeszcze lepsze efekty.

Jej finał zależy jednak od nas wszystkich. Żeby prezenty mogły trafić pod choinki domów dziecka, wystarczy, że zbierzemy 50 tysięcy złotych. Tyle pieniędzy potrzeba, aby kupić prezenty pod choinkę mieszkańcom domów dziecka. W akcji bierze udział 21 placówek zlokalizowanych w różnych rejonach kraju (w tym m.in. w Gdańsku, Gdyni, Wejherowie, Szczecinku, Białymstoku, Sanoku, Oświęcimiu, Poznaniu, Chełmnie, czy Wołowie). Zebrane pieniądze mają pozwolić na zakup prezentów dla blisko 450 dzieci.

I to nie byle jakich prezentów, bo jednym z głównych celów tegorocznej edycji jest zakup prezentów rozwijających, wspomagających rozwój umiejętności, pasji i talentów dzieci – mówi Karol Zieliński, organizator akcji. Chciałby, aby dodatkowo każdy, kto wsparł akcję, nagrał na ten temat krótki film i opublikował go w mediach społecznościowych. W ten sposób o zbiórce dowie się jeszcze więcej ludzi, co na pewno wpłynie na liczbę wpłat dokonywanych na kupno prezentów na święta dla podopiecznych domów dziecka.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem