Współtwórca Senuto z 4 milionami na fintechowy biznes

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

Erbeo

Udostępnij:

Fintechowy Erbeo pozyskał 4 miliony w rundzie pre-seed. Założyciele Erbeo działają w branży finansów i bankowości od lat. Pierwszy  z nich, Krzysztof Dębowski, jest współtwórcą Senuto i Digitree Group. 

Oprócz doświadczenia w prowadzeniu przedsiębiorstw, Krzysztof Dębowski posiada również doświadczenie inwestorskie – zarządzał funduszem KnowledgeHub VC. Drugi, Adam Dąbrowski, jest założycielem zarządu Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych i wieloletnim dyrektorem zarządzającym Creamfinance Poland.

Dane zaciągane z platformy

Rozwiązanie spółki to szybsze pożyczki dla przedsiębiorców,  udzielane za pośrednictwem platform e-commerce i marketplace. Szybsze podejmowanie decyzji o przydziale środków możliwe jest dzięki wykorzystaniu gotowych danych, dostępnych na platformach. Erbeo dostarcza narzędzie do automatycznej analizy danych transakcyjnych firmy gromadzonych w trakcie dokonywania zakupów czy rezerwacji przez klientów.

Shoper i Presta Shop wśród partnerów

Systemy kredytowe dostepne są dla firm prowadzących swoje strony z pomocą Shoper i Presta Shop. Ta ostatnia na swoim profilu pisze tak:

“Od dzisiaj dzięki partnerstwu z Erbeo użytkownicy PrestaShop otrzymują bezpośredni dostęp do elastycznego, łatwego finansowania swoich sklepów. Nawet do 100.000 PLN bez zbędnych formalności i zaświadczeń, wyłącznie na podstawie danych transakcyjnych. Dostępne bezpośrednio w panelu administracyjnym PrestaShop”.

Kierunek? Embedded finance

Erbeo to kolejny przykład startupu tworzącego tzw. embedded finance (spłaszczenie i rozproszenie siły w branży finansowej). Eksperci w raporcie “FinTech w Polsce. Trendbook” przewidywali, że embedded finance będzie najsilniejszym trendem w branży fintech.