Wymyśl produkt, My stworzymy go za Ciebie!

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Pamiętacie zestawienie 10 startupów na miarę naszych potrzeb? Mamy nadzieję, że tak. Tym razem zaprezentujemy Wam startup, dzięki któremu możecie wykorzystać swój pomysł na produkt i jeszcze na nim zarobić. Nie musisz martwić się o technologię i o realizację, bo zespół Quirky zrobi to za Ciebie!

Pamiętacie zestawienie 10 startupów na miarę naszych potrzeb? Mamy nadzieję, że tak. Tym razem zaprezentujemy Wam startup, dzięki któremu możecie wykorzystać swój pomysł na produkt i jeszcze na nim zarobić. Nie musisz martwić się o technologię i o realizację, bo zespół Quirky zrobi to za Ciebie!

fot. Fotolia

Idea tego startupu jest prosta i opiera się na realizacji nadesłanych pomysłów na różne produkty. Każdy z nas może stać się innowatorem opracowując produkt, z którego korzystać będą tysiące ludzi. Wśród dotychczas zrealizowanych projektów znalazłem spryskiwarkę soku z nieobranego owocu, podświetlacz klawiatury podwieszany do monitora, czy łyżeczkę, którą możemy przyczepić do każdego kubka. Co ciekawe, kilka miesięcy temu otwarto specjalną sekcję dla pomysłodawców akcesoriów do iPhoneów. Jak wygląda cały proces tworzenia produktu od pomysłu do realizacji?

Wszystko rozpoczyna się od Twojego pomysłu na produkt. Jeśli jesteśmy już pewni, że powinniśmy oddać go w ręce specjalistów, to pozostaje nam zgłoszenie go do Quirky. Do tego potrzebujemy rejestracji w serwisie. Za każde zgłoszenie naszego projektu wnosimy opłatę w wysokości 10 dolarów, która pobierana jest za weryfikację pomysłu. Następnym procesem jest głosowanie społeczności Quirky oraz konsultacja na temat kolejnych udogodnień i poprawek. Dopiero po tym, jak projekt uzyska odpowiednią ilość pozytywnych głosów, zespół Quirky przejmuje inicjatywę i podejmuje go analizie.

Jeśli komisja stwierdzi, że projekt nadaje się do realizacji, to podda go kolejnym badaniom i przejdzie do etapu tworzenia prototypu. Jeśli nie, zgłoszenie wróci do nas z powrotem. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak jego poprawienie i ponowne odesłanie. Po akceptacji jury, zespół Quirky wykonuje wszystkie czynności związane z przygotowaniem produktu (wykonuje badania rynku, sprawdza jaki materiał powinien zostać użyty itp). Warto wspomnieć, że Quirky współpracuje z wieloma inwestorami z większości branż. Co to nam daje? Wiele, ponieważ ich doświadczenie przekładane jest na stworzone produkty. Jeśli wszystko nadal pójdzie po naszej myśli, pozostaje wypuszczenie pierwszej serii produktu, którego jesteśmy pomysłodawcami. Trafi on najpierw do sklepu dostępnego z poziomu strony głównej, a następnie do ogólnodostępnej sprzedaży.

Za zrealizowanie Twojego pomysłu na produkt, otrzymasz 42% przychodów z jego sprzedaży. Reszta trafia do inżynierów, inwestorów, grafików i wielu innych ludzi. Czy to dużo? Wydaje mi się, że tak. Nie mam tu zamiaru pisać, że proces wymyślenia nowego produktu należy do rzeczy łatwych. Wydaje mi się jednak, że sama perspektywa tego, że mój pomysł może pomóc tysiącom ludzi jest interesująca. Jeśli jeszcze dzięki niemu będę mógł utrzymać moją rodzinę, bądź kupić sobie coś ciekawego, to posiadanie mniejszości udziałów w produkcie nie jest rzeczą złą.

Startup Quirky powstał w 2009 roku i według podawanych statystyk stworzył ponad 296 produktów. Jego twórcy od początku istnienia otrzymali ponad 90 milionów dolarów na realizacje pomysłów społeczności.

Poniższy film przedstawia wspomniany wcześniej podświetlacz klawiatury

A wy? Macie jakieś ciekawe pomysły na innowacyjny produkt? Odpowiedzi zostawcie w komentarzach, może uda nam się go poprawić.