Jego wynalazek, HandyShower, spełnia wszystkie funkcje urządzeń łazienkowych, jest lekki, łatwy w użyciu i nie marnuje choćby jednej kropli wody. Czym jest i co wyróżnia HandyShower?
Na rynku brakuje prostych, niedrogich urządzeń, które mogą spełniać funkcje łazienki w przypadku braku wody z sieci i braku prądu. Wynalazek Zdzisława Iwanejki pomaga rozwiązać ten problem za sprawą swojej nowatorskiej konstrukcji. Dzięki specjalnemu, opatentowanemu mechanizmowi sterowania przepływ wody następuje jedynie w momencie, w którym chce tego użytkownik – gwarantuje to dużą oszczędność i wydajność.
Możliwość bezdotykowej obsługi wpływa natomiast na wysoką higieniczność i zmniejsza ryzyko kontaktu z wirusami i bakteriami. Łatwo wymienne końcówki pozwalają zmienić HandyShower w umywalkę, prysznic lub washlet (bidet) w sposób intuicyjny i błyskawiczny. W praktyce HandyShower spełnia wszystkie funkcje urządzeń łazienkowych dzięki systemowi wymiennych końcówek, a innowacyjny zawór sterujący pozwala na dużą oszczędność wody. Całość, wraz ze zbiorniczkiem, mieści się w niewielkiej saszetce, i waży nie więcej niż 0,5 kg, dzięki czemu jest łatwe w transporcie.
Dla kogo powstał HandyShower?
Problem braku dostępu do wody sieciowej dotyczy głównie mieszkańców krajów rozwijających się, ale również turystów, outdoorowców, pielgrzymów, osób pracujących w terenie czy ofiar kataklizmów lub konfliktów zbrojnych. HandyShower, ma szansę wyjść naprzeciw potrzebom każdej z tych grup dzięki swojej konstrukcji i możliwościom zastosowania.
Twórca urządzenia, Zdzisław Iwanejko, planuje współpracę z organizacjami humanitarnymi i rządami państw. Odbył już rozmowy z m.in. przedstawicielami rządu Jordanii (gdzie na pustyni mieszka w namiotach 2 miliony uchodźców z Syrii), Nepalu (który bardzo ucierpiał w niedawnym trzęsieniu ziemi), ONZ, Czerwonym Krzyżem i Czerwonym Półksiężycem.
Zdzisław Iwanejko pragnie rozwijać swój projekt w sposób odpowiedzialny społecznie. Podczas trwania zbiórki realizowany jest model sprzedaży “buy one, give one”, dzięki któremu każdy zakupiony egzemplarz urządzenia pozwoli na przekazanie jednego organizacjom humanitarnym. Ponadto planowane jest uruchomienie produkcji w krajach rozwijających się, umożliwiając dodatkowo aktywizację zawodową i godny zarobek dla mieszkańców. W ten sposób marka chce realizować swoje motto jakim jest “nieograniczony dostęp do wody, dla każdego i wszędzie”.
Rozwój projektu i kampania finansowania społecznościowego
Zdzisław Iwanejko, jego rodzina oraz wspierająca projekt fundacja WeTheCrowd pracują intensywnie nad tym, aby produkt jak najszybciej trafił na rynek i do osób potrzebujących. Urządzenie było prezentowane na targach i wydarzeniach związanych z outdoorem i pomocą humanitarną spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczestników i specjalistów branżowych. Wszystkie elementy i wzory zostały opatentowane i zarejestrowane. Powstały już formy próbne i pierwsze prototypowe zestawy, które przyniosły oczekiwane efekty podczas testów urządzenia.
Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie produkcji. W tym celu potrzebna jest kwota minimum 30 tys. zł, która zostanie przeznaczona na wykonanie serii próbnej (1000–3000 szt.) i podjęcie rozmów z inwestorami (produkcję masowa). Aby zebrać potrzebną kwotę, HandyShower zwrócił się bezpośrednio do swojej społeczności i przyszłych użytkowników. 6 czerwca na platformie crowdfundingowej Wspieram.to rozpoczęła się zbiórka funduszy. Każdy będzie mógł nabyć egzemplarz urządzenia w przedsprzedaży, jednocześnie wspierając polską innowację społeczną o światowym potencjalne.
Projekt można wesprzeć pod adresem: