Wyprowadź psa, zrób zakupy – dołącz do projektu Potrzeba Dobra!

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

Wyprowadź psa, zrób zakupy – dołącz do projektu Potrzeba Dobra!

Udostępnij:

„Potrzeba Dobra” i setki innych projektów społecznych realizują nastolatkowie w ramach programu „Zwolnieni z teorii”. Każdy z nas może ich wspomóc!

„Potrzeba Dobra to platforma internetowa służąca do zgłaszania próśb o pomoc i wspierania potrzebujących. Pomoc dotyczy sąsiedzkich aktywności, np. spacer z psem, pomoc w przeniesieniu czegoś ciężkiego czy zrobienie zakupów” – przeczytałam na wręczonej mi przedwczoraj w jednym z krakowskich parków ulotce. Dał mi ją uśmiechnięty, pewny siebie nastolatek. Ciekawa jestem, ile takich ulotek rozniósł przez ostatnie dni, ile razy opowiadał o projekcie i czy nie myślał, że mógłby inaczej wykorzystać słoneczne, majowe popołudnie – na relaks czy spotkanie ze znajomymi?

Takich jak on w projekcie „Zwolnieni z teorii” jest dużo więcej, o jednym z nich pisaliśmy ostatnio na łamach MS, a to kilka innych przykładów:

„Zwolnieni z teorii” to ogólnopolska akcja dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy w ramach programu mają szansę zrealizować swój społeczny projekt i otrzymać certyfikat zarządzania projektami zgodny ze standardami PMI,  instytucji zrzeszającej 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło prawie tysiąc projektów.

Zachęcamy do rejestracji na stronie https://potrzebadobra.uj.edu.pl/  oraz do zaangażowania się w inne projekty „Zwolnionych z teorii”.