Wystartowała VI edycja programu InCredibles Sebastiana Kulczyka

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Wystartowała VI edycja programu InCredibles Sebastiana Kulczyka

Udostępnij:

Rozpoczęła się kolejna edycja programu mentoringowego InCredibles Sebastiana Kulczyka. Jako pierwsze do VI edycji programu zakwalifikowały się trzy spółki (z docelowych dziesięciu) – finaliści konkursu Startup Challenge: Doctor.One, The TrueGreen i OMNIAZ.

Sebastian Kulczyk już od pięciu lat wspiera i promuje polskie startupy, oferując im bezpłatne warsztaty, udział w międzynarodowych konferencjach i indywidualne konsultacje z ekspertami i inwestorami z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży i marketingu, strategii, komunikacji, finansowania i HR.

– Dzielimy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale też sprawdzonymi kontaktami. Skutecznie łączymy InCredibles z inwestorami, klientami i kontrahentami. W ciągu kilku lat stworzyliśmy sieć mentorów, centrów kompetencji, organizacji branżowych i funduszy venture capital, która stała się unikalną platformą wsparcia, rozwoju oraz inspiracji młodych liderów przedsiębiorczości. I jak co roku, stawiamy na odpowiedzialnych, takich, którym nie jest wszystko jedno jak, i z kim robią biznes – mówi Sebastian Kulczyk, pomysłodawca InCredibles.

VI edycja programu

Jako pierwsze do VI edycji programu zakwalifikowały się trzy spółki – zwycięzcy konkursu Startup Challenge 2022, zorganizowanego w ramach European Tech and Start-up Days w Katowicach: Doctor.One, The TrueGreen oraz OMNIAZ. Spółki zostały wyłonione w dwuetapowym procesie selekcji – spośród piątki finalistów Startup Challenge. Ostatecznego wyboru dokonało jury składające się z przedstawicieli regionalnych organizacji partnerskich z Wrocławia, Łodzi, Gdańska i Puław.

Pozostali finaliści InCredibles VI (łącznie 10 spółek) zostaną wyłonieni w trwających już konkursach: „Orzeł Innowacji” (Rzeczpospolita), „Zagraj o mentoring” (wrocławski inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości), MeetUp Day (Platforma Startowa – Wschodni Akcelerator Biznesu), „Hej StartUP!” (Gdański Inkubator Przedsiębiorczości – Starter), Mam Pomysł na Startup (Łódzki Inkubator Przedsiębiorczości), Carpathian Startup Fest (Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA) oraz rankingu „25 najlepszych polskich startupów” (miesięcznika My Company).

Podsumowanie V edycji InCredibles

W V edycji programu InCredibles wzięło udział 11 spółek: Holo4Labs, FibriTech, Warmie, Wood Core House, cux.io, IDENTT, SunRoof Technology, MAB Robotics, Cloud Partners, Visual Tech-Lab, Vertigo Farms. Laureaci skorzystali z ponad 70 indywidualnych konsultacji oraz 8 szytych na miarę warsztatów mentorskich i eksperckich.

Dodatkowo uczestnicy V edycji InCredibles zostali zaproszeni do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Digital University – konferencjach Masters & Robots oraz HRevolution, a także dedykowanych InCredibles wykładach i spotkaniach z międzynarodowymi mentorami Masters & Robots. Z kolei Gazeta Wyborcza, Puls Biznesu i MyCompany udostępniły spółkom InCredibles bezpłatne prenumeraty swoich wydań elektronicznych.

Zwieńczeniem V edycji był „InCredibles – Elevator Pitch”, czyli możliwość zaprezentowania się renomowanym funduszom venture capital – Inovo Venture Partners, Manta Ray Ventures, OTB Venture Capital, SMOK Ventures oraz Google for Startups CEE. Jurorzy wskazali spółki, którym zaproponowano dodatkowe świadczenia mentoringowe i akceleracyjne oraz kontakt z potencjalnymi inwestorami. Sebastian Kulczyk, inicjator InCredibles oraz founder Manta Ray Ventures, zaoferował przedstawicielowi jednej ze spółek m.in. bezpłatne miejsce na pierwszych w Polsce 2-letnich studiach online MBA for Startups.

Dwie spółki z programu InCredibles (edycji III i IV) otrzymały również dodatkowe wsparcie. Spółka Nevomo buduje na terenie udostępnionym przez Ciech Sarzyna magnetyczny tor testowy dla kolei dużych prędkości. Z kolei spółka Skriware dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka wdrożyła swoje pionierskie rozwiązanie technologiczne SkriLab w Szkole Podstawowej nr 2 w Puszczykowie.

Grupa CIECH uruchamia CIECH Ventures

W minionym tygodniu informowaliśmy o innej zmianie w biznesowym ekosystemie Sebastiana Kulczyka. Mianowicie Grupa CIECH, w której udziałowcem jest Kulczyk Investments, uruchomiła fundusz CIECH Ventures i dołącza do grona inwestorów funduszu Emerald. Dzięki tej zmianie Grupa CIECH zamierza zwiększyć efektywność i konkurencyjność istniejących biznesów koncernu, a także poszukać nowych obszarów działalności biznesowej w atrakcyjnych niszach rynkowych.

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia kolejnego projektu wspieranego przez Sebastiana Kulczyka. Mowa o audycjach programu Firmament skierowanego do przedsiębiorców.