Wystartowało OTOMOTO Pay. Klienci wezmą kredyt na zakup auta, przeglądając oferty samochodów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

OTOMOTO Pay

Udostępnij:

OTOMOTO rusza z OTOMOTO Pay. Narzędzie oceni zdolność kredytową klienta i pomoże wybrać finansowania na zakup samochodu lub innego pojazdu z ofert 18 banków i innych instytucji finansowych.

OTOMOTO Pay daje klientom wybór opcji finansowania od 18 instytucji finansowych, w tym banków, m.in. PKO Leasing, BNP Paribas, Alior Bank, Alior Leasing, Santander Consumer Financial Solutions, Santander Consumer Multirent, Raiffeisen, Cofidis, Inbank, Arval i Brutto.pl. Część współpracujących z platformą podmiotów przygotowała już zindywidualizowane rozwiązania dla klientów. Narzędzie analizując sytuację wnioskodawcy, zadeklarowaną wysokość wkładu własnego oraz wartość i wiek samochodu, którym zainteresowany jest klient, dopasuje i zarekomenduje najkorzystniejszą ofertę kredytu lub leasingu i pozwoli z poziomu strony złożyć wniosek o finansowanie do jednej, wybranej instytucji.

Przed selekcją i dopasowaniem oferty do użytkownika, narzędzie automatycznie sprawdzi zdolność kredytową wnioskodawcy, nie wpływając na wartość jego scoringu w Biurze Informacji Kredytowej. Po złożeniu wniosku przez użytkownika bezpośrednio z poziomu strony otomotopay.pl, pieniądze trafią na jego konto nawet w ciągu kilkunastu minut – czas uzależniony jest od działania podmiotu, do którego trafi wniosek.

Raporty stanu technicznego pojazdu

W ramach usługi klient otrzyma możliwość wygenerowania 3 raportów historii pojazdu przygotowywanych przez firmę autoDNA. Decyzja o zakupie konkretnego modelu może zostać podjęta na tej podstawie nawet po przyznaniu środków na finansowanie auta.

Klienci korzystający z finansowania za pośrednictwem OTOMOTO Pay zyskają dodatkowo możliwość włączenia do raty kredytu lub leasingu ubezpieczenia samochodu, na którego zakup się zdecydują. Narzędzie zarekomenduje najkorzystniejszą ofertę OC/AC, wybraną spośród propozycji 15 towarzystw ubezpieczeniowych współpracujących z porównywarką Punkta. Dodatkową możliwością jest zaszycie w racie rocznej gwarancji na nieprzewidziane naprawy, realizowane zgodnie z wytycznymi producenta samochodu, zapewnianej przez firmę Defend Insurance.