Z pomorskiego akceleratora w świat. Sześć startupów ukończyło Starter Rocket

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

W piątek, 21 listopada 2014, w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, podczas wieczoru Rocket Spotlight odbył się wielki finał pierwszego programu akceleracyjnego dla startupów na Pomorzu, zw. Starter Rocket. Przed mentorami oraz inwestorami z Polski i z zagranicy zaprezentowało sześć innowacyjnych pomysłów, które mają szansę zrewolucjonizować globalny rynek. Jakie są plany finalistów na przyszłość i jak radzą sobie dzisiaj? 

Dobrze rokujące pomysły biorące udział w Starter Rocket miały możliwość przeskoczenia z małego startupu na globalny, biznesowy poziom rozwoju. Do programu zgłosiło się wiele zespołów chętnych, by rozwijać swój pomysł. W wyniku rekrutacji, której elementem były spotkania z mentorami oraz prezentacja projektów przed jury złożonym z inwestorów i doświadczonych przedsiębiorców, wyłoniono 6 najciekawszych projektów. Szczęśliwcami okazały się: Fashionote, dr Poket, Pressium, Pin Your Client, StructView i SIP. Dalsze etapy akceleracji odbyły się podczas 7 trzydniowych zjazdów organizowanych co dwa tygodnie od lipca do października. Wspaniała szóstka zaprezentowała, co udało im się osiągnąć, podczas finału akceleracji, czyli na Rocket Spotlight.

Od czasu Rocket Spotlight minęło kilka dni. Niektóre ze startupów, jeszcze na etapie akceleracji, mogły pochwalić się sukcesami. 

Fashionote, stworzona przez Paulinę Barlik i Piotra Pietrzaka aplikacja mobilna pozwalająca zapamiętywać produkty z magazynów drukowanych i dokonywać ich zakupów, została dostrzeżona za granicą. Startup znalazł się w prestiżowej ósemce polskich startupów na TechCrunch Disrupt Europe 2014. Fashionote jest również laureatem konkursu KrakowCrunch. Obecnie twórcy współpracują z magazynem Avanti. W grudniu tego roku planowana jest premiera wersji beta aplikacji, która pojawi się w sklepach Google Play oraz App Store. 

Kolejny finalista programu Starter Rocket – Dr Poket – startup Marcina Michalaka i Mateusza Zaulicznego, który zamiast kontaktu z lekarzem lub farmaceutą pozwala sprawdzić niezbędne informacje na temat leku w telefonie komórkowym –  jest już dostępny w Google Play, App Store i Windows Phone Store. W planach twórców jest także stworzenie sterowanego elektronicznie dozownika lekarstw, który mógłby być wykorzystywany przez osoby starsze i przewlekle chore. 

SIP, startup Pawła Czarnego, Łukasza Grzymkowskiego i Marty Stacheckiej proponujący urządzenie do samodzielnego komponowania i przygotowywania drinków, współpracuje już kilkoma hotelami, m.in. z siecią Mercure i Hotelem Królewskim. Launch produktu nastąpił na Rocket Spotlight. 

Pin Your Client, startup Jakuba Dąbrowskiego i Adama Barzowskiego, oferujący narzędzie, które pozwala oszacować i przewidzieć, czy klienci mogą zrezygnować z produktu lub usług, współpracuje już m.in. z Grupą WP, Grupą Wydawniczą Polskapresse oraz z działającą na rynku amerykańskim firmą marketingową Hexagram. 

Z Pressium, czyli stworzonego przez Grzegorza Tetera oraz Zbigniewa Glazera wirtualnego biura prasowego, porządkującego i ułatwiającego pracę przedstawicieli działów PR, korzysta już kilka agencji PR oraz firm. Plan na początek roku to pozyskanie 50 nowych klientów. 

StructView, rozwiązanie stworzone przez Krzysztofa Całę, Pawła Kaczmarka i Michała Czudowskiego opierające się na modelowaniu 3D m.in. mieszkań wprost w przeglądarce, ma już klientów wśród polskich deweloperów i planuje ekspansję m.in. na rynek brytyjski oraz skandynawski. 

Trzymamy za nasze startupy kciuki, szczególnie, że większość z nich prowadzi rozmowy z kilkoma funduszami inwestycyjnymi i jednocześnie, w tym samym czasie, pozyskuje kolejnych klientów, co podnosi ich wartość. Dodatkowo, jak pokazują ostatnie przykłady polskich projektów, CTAdventure oraz AudioTrip, możliwe jest osiągnięcie sukcesu poza Polską, a w walce o tytuł najbardziej kreatywnej firmy na świecie pokonanie konkurentów z 60 krajów z całego świata. Jak to zrobić? Wystarczy solidne przemyślenie modelu biznesowego, dopracowanie produktu oraz odpowiednie wsparcie takich instytucji jak Inkubator STARTER. Wierzymy, że wkrótce będziemy świadkiem globalnego sukcesu naszych Rocketowych spółek – mówi Agnieszka Meller z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.