Z Product Hunta: Ktoś dobija się do drzwi? Ten dzwonek powie kto, nawet pod naszą nieobecność

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Przed włamaniem do domu, czy mieszkania złodzieje często używają dzwonków do drzwi, żeby sprawdzić czy właściciele lokalu są na miejscu. Problem pojawia się, gdy w tym czasie jesteśmy na wakacjach. Z tym dzwonkiem nawet pod naszą nieobecność dowiemy się, kto stoi przed drzwiami domu.

Na zdjęciu: dzwonek do drzwi HI | fot. Indiegogo

Hi to inteligentny dzwonek do drzwi wyposażony w kamerę, głośnik i moduł Wi-Fi. Po tym, jak ktoś z odwiedzających nieruchomość naciśnie guzik na urządzeniu, wówczas właściciel lokalu otrzyma na smartfona stosowne powiadomienie. Na dodatek zobaczy na jego ekranie obraz przechwycony przez kamerę. W ten sposób zweryfikuje tożsamość gości.

Gadżet ten ma być szczególnie przydatny pod nieobecność domowników w mieszkaniu. Głównie dlatego, że Hi da im znać, gdy ktoś podejrzany będzie kręcić się wokół mieszkania albo, gdy złodziej podejmie próbę włamania. Wówczas właściciel urządzenia będzie mógł, nawet zdalnie, wszcząć alarm. Podobne dzwonki produkuje amerykański startup Ring, w który już dwukrotnie zainwestował Richard Branson, brytyjski miliarder. 

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.