W trakcie hackathonu zespoły pracowały bez wytchnienia przez trzy dni, starając się opracować najnowocześniejsze rozwiązania na 3 wyzwania: ochrony infrastruktury krytycznej, zwiększenia bezpieczeństwa na morzu i umożliwienia mobilności w terenie.
W ramach hackathonu Cassini odbyły się prezentacje cenionych ekspertów, w tym prof. Marka Moszyńskiego, byłego wiceprezesa POLSA, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat znaczenia obrony i bezpieczeństwa w dzisiejszym świecie.
Głównym sponsorem wydarzenia była Grupa ORLEN, która nie tylko wspiera tego typu inicjatywy jak CASSINI Hackathon, ale też inwestuje od wielu lat we własne, innowacyjne przedsięwzięcia wynikające z prowadzonej działalności B+R oraz w rozwój startupów.
Uczestnicy i zwycięzcy
Uczestnicy zaprezentowali swoje pomysły i rozwiązania przed panelem sędziowskim, który oceniał projekty na podstawie ich innowacyjności, wykonalności i potencjalnego wpływu na rynek.
Zwycięzcą okazał się zespół Pathfinder. Ich rozwiązanie wykorzystuje możliwości zdjęć satelitarnych z systemu Copernicus i najnowocześniejszych algorytmów do określenia optymalnej ścieżki dla konwojów wojskowych w trudnym terenie, biorąc pod uwagę warunki pogodowe i terenowe. Poziom innowacji i pomysłowości wykazany przez zwycięski zespół był naprawdę imponujący, a ich zwycięstwo było w pełni zasłużone.
Zespół Object Object został również doceniony za swoją wybitną pracę i nagrodzony biletami na Infoshare, bardzo oczekiwaną konferencję technologiczną. Ten zespół w bardzo szybkim czasie stworzył stronę internetową i działającą aplikację, którą mogli wypróbować wszyscy obecni na wydarzeniu.
Oprócz wyróżnień, Hackathon Cassini otworzył również drzwi do dalszych możliwości dla uczestników. Trzy zespoły zostały wybrane do prestiżowego Tech Seed Accelerator prowadzonego przez Inkubator Starter, zapewniając im cenne zasoby i wsparcie w celu dalszego rozwoju ich pomysłów i wprowadzenia ich na rynek.