Za nami konferencja „Czas na start… StartUp!”

za nami konferencja czas na start startup
Udostępnij:
Pod patronatem prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego odbyła się konferencja prezentująca pierwszą w regionie bazę stalowowolskich „Młodych Talentów Innowacji” i projektów internetowych. Młodzież zapoznała się z ofertą biznesową, jaką przygotowało dla nich miasto.

Na zdjęciu: Marek Niemiec | fot. materiały prasowe 

– Jesteście przedstawicielami pokolenia młodych osób, które mam nadzieję będzie związane ze Stalową Wolą – zwrócił się do młodzieży przybyłej na konferencję prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. – Chcemy pokazać, że w Stalowej Woli jest wiele młodych talentów, a miasto ma zaplecze w postaci między innymi waszych pomysłów, determinacji, chęci nauki i rozwijania nowoczesnych technologii – podkreślił włodarz miasta.

- W imieniu samorządu Miasta Stalowej Woli, zapewniam, że mamy konkretne plany zrealizować w najbliższych latach całe wsparcie dla inwestycji, przedsiębiorstw, młodych ludzi, biznesu opartego na nowoczesnych technologiach. Będzie to przede wszystkim związane z ulgami podatkowymi, ale również z tworzeniem warunków w postaci lokali, sprzętu oddawanego do waszej dyspozycji, tak abyście mogli w nowoczesnych warunkach rozwijać swoje pomysły. Mam nadzieję, że dzięki wam Stalowa Wola za kilka lat konsekwentnej pracy w tym zakresie, będzie przykładem miasta innowacyjnego, którego gospodarka lokalna jest oparta na „przemysłowym DNA”, to jest przemysł nowoczesny, oparty na nowoczesnych technologiach – dodał prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Następnie Anna Kusz z Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli przedstawiła projekt „Platforma Startowa TechnoparkBiznesHub”, w którym młode, przedsiębiorcze osoby mogą liczyć na dofinansowanie sięgające nawet do 800 tys. zł. Podstawą zgłoszenia się do projektu jest wypełnienie i wysłanie elektronicznego formularza zgłoszeniowego przygotowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości znajdującego się na stronie www.platformystartowe.gov.pl.

Kolejne prezentacje miały na celu przedstawienie młodzieży, że wcale nie trzeba wyjeżdżać ze Stalowej Woli, aby z sukcesem prowadzić biznes. Do innowacyjnego działania na terenie Stalowej Woli zachęcali: Tomasz Zubrzycki (współtwórca lokalnego portalu muzycznego „Upadłe Miasto”), Krzysztof Kułakowski (właściciel jednego z pierwszych sklepów internetowych z gadżetami w Polsce) oraz Grzegorz Kunicki, pochodzący ze Stalowej Woli przedsiębiorca, który na co dzień prowadzi firmę informatyczną w Krakowie.

Podczas drugiej części konferencji zaprezentowali się uczniowie stalowowolskich szkół średnich, którzy przedstawili swoje innowacyjne prace. W pierwszym tego typu wydarzeniu w Stalowej Woli udział wzięli uczniowie: Centrum Edukacji Zawodowej, Zespołu Szkół nr 2 oraz Liceum Katolickiego.

– Cieszy zaangażowanie ze strony Urzędu Miasta oraz Rady Miejskiej w Stalowej Woli, gdyż rozmawiając z osobami, które przygotowują młodzież do konkursów technicznych, mam informacje, że do tej pory współpracy na tym polu nie było. Najważniejsze to określić w jaki sposób samorząd może ich wspomóc i to jest w tej chwili robione. Dzięki temu projektowi będziemy mogli zobaczyć, jak wiele jest w Stalowej Woli i okolicach młodych osób uzdolnionych technicznie - mówi koordynator projektu Marek Niemiec.  

Pod adresem www.startupsw.pl powstała pierwsza w regionie baza lokalnych „Młodych Talentów Innowacji” oraz projektów internetowych. Realizacja ma przede wszystkim zachęcać młodzież do poszerzania swoich horyzontów technicznych. Witryna ma za zadanie promować osoby, które osiągnęły sukces na polu technicznym.