Zacznij.biz – znajdź swojego Anioła

Dodane: 16.01.2012

Lech Romański

Udostępnij:

„W biznesie bardzo ważna jest umiejętność korzystania z cudzego doświadczenia i wykorzystywania nadarzających się okazji. Konkurs Zacznij.biz jest połączeniem jednego i drugiego.” – przekonuje Anna Walkowska pomysłodawczyni i właścicielka projektu Homplex.pl…

W biznesie bardzo ważna jest umiejętność korzystania z cudzego doświadczenia i wykorzystywania nadarzających się okazji. Konkurs Zacznij.biz jest połączeniem jednego i drugiego.” – przekonuje Anna Walkowska pomysłodawczyni i właścicielka projektu Homplex.pl – laureata ubiegłorocznej edycji konkursu Zacznij.biz. Pomysły biznesowe w aktualnej edycji konkursu można zgłaszać  jeszcze do 22 stycznia 2012 roku za pomocą formularzy dostępnych na stronie www.zacznij.biz.pl.

Pomysłodawcy, którzy zadecydują się na wzięcie udziału w konkursie, zyskują nie tylko szansę na pozyskanie inwestora, ale przede wszystkim wiedzę, niezbędną dla skutecznego promowania swojego projektu. Autorzy najlepszych, spośród zgłoszonych, pomysłów zostaną zaproszeni do uczestnictwa w bezpłatnych Innowatoriach – warsztatach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów współpracujących z Lewiatan Business Angels. Innowatoria pomogą im przygotować biznesplan i skutecznie zaprezentować się inwestorom.

Tegoroczna odsłona Zacznij.biz to dwa, równolegle realizowane konkursy. Pierwszy, zatytułowany: „Nauka – ukryty potencjał biznesu” skierowany jest do środowisk akademickich: pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów na kierunkach technicznych, chcących komercjalizować swój innowacyjny pomysł. Drugi, pod hasłem: „Twój biznes w nowej odsłonie” skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw o dużym potencjale wzrostu, działających na rynku w oparciu o rozwiązania z sektora High Tech, poszukujących kapitału na rozwój oraz wdrożenie nowych technologii.„Poszukując swojego anioła trafiłam na stronę Lewiatan Business Angels z informacją o konkursie Zacznij.biz i poczułam instynktownie, że warto. W tamtym czasie, pamiętam, były jeszcze 2 inne konkursy, ale zniechęcił mnie do nich komunikat, w którym podkreślano „miliony”, a nie wspominano o wsparciu merytorycznym. LBA kojarzyło mi się natomiast z wiarygodnością i profesjonalnym środowiskiem Aniołów Biznesu, które bardzo chciałam poznać. Wiedziałam, że nasz projekt jest wyjątkowy, a przy moich zdolnościach pisarskich i analitycznych możemy wygrać ten konkurs. Nie pomyliłam się.” – mówi Anna Walkowska z Homplex.pl, projektu, który dziś rozwija się przy wsparciu Aniołów Biznesu z LBA.Najbardziej obiecujące pomysły, zgłoszone do obu edycji tegorocznego konkursu Zacznij.biz, będą prezentowane Aniołom Biznesu podczas konkursowej Gali Finałowej w maju tego roku.  Organizatorem Konkursów jest Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Konkursy realizowane są w ramach projektu pt. „Aktywizacja i podnoszenie kompetencji podmiotów rynku aniołów biznesu w Polsce” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Priorytet 3 – Kapitał dla innowacji, Działanie 3.3  – Tworzenie systemu ułatwiającego inwestowanie w MSP, Poddziałanie 3.3.1 – Wsparcie dla Instytucji Otoczenia Biznesu.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem