Zacznij działać. Richard Branson radzi, jak to zrobić

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Według Richard Bransona, nowy rok jest zawsze wspaniałą okazją do realizacji świeżych pomysłów i zaczęcia wszystkiego od nowa. Nie zawsze jednak dobre intencje poparte są działaniem. Radzi więc, jak to zmienić.

Na zdjęciu: Richard Branson, właściciel Grupy Virgin | fot. Virgin.com

– Od dziecka robię różne listy, w tym te zawierające krótkoterminowe zadania, długoterminowe cele i postanowienia. Dzięki temu pojmuję świat, porządkuję pomysły w swojej głowie i zmieniam je w działanie – napisał na firmowym blogu miliarder i właściciel Grupy Virgin Richard Branson. 

Zapisuj pomysły 

Czytelnikom publikacji poleca, robienie dokładnie tego samego. Zachęca ich, żeby w 2017 roku wziąć do ręki notes i długopis albo aplikację mobilną i zapisywać niemal wszystko. Począwszy od własnych pomysłów, przez informacje o interesujących artykułach, filmach, książkach i kończąc na snach. 

– Jestem całkowicie przekonany, że gdybym nie zapisywał własnych pomysłów, zapomniałbym o nich. Dlatego zawsze pamiętam, żeby je spisać – dodaje. To zresztą nie pierwszy raz, kiedy przedsiębiorca dzieli się ze swoimi czytelnikami przemyśleniami i radami. Na przykład przy okazji 65 urodzin stworzył listę sześćdziesięciu pięciu książek, które każdy powinien przeczytać. Pierwszą dziesiątkę znajdziesz tutaj

5 mld dolarów 

Richard Branson to przedsiębiorca z Wielkiej Brytanii, właściciel Grupy Virgin, którą uruchomił w 1970 roku. Koncern ten skupia ponad 400 firm i składa się między innymi z takich spółek, jak mobilna telefonia komórkowa Virgin Mobilne, linie lotnicze Virgin Atlantic Airways oraz Virgin Galactic, przedsiębiorstwo mające w przyszłości oferować suborbitalne loty kosmiczne. 

Magazyn Forbes uplasował go w minionym roku na 286 miejscu na liście najbogatszy ludzi świata i na 8 wśród Brytyjczyków. Jego majątek szacowany jest na pięć miliardów dolarów. Obok tworzenia własnych biznesów, przedsiębiorca angażuje się także w społeczność startupową. W 2015 roku uruchomił program akceleracyjny Virgin Media Accelerator oraz zainwestował w inteligentne dzwonki do drzwi Ring.