Zado.pl – Lokalne zakupy z dostawą do domu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Zado.pl – Lokalne zakupy z dostawą do domu

Udostępnij:

Zado.pl to interaktywna mapa, na której stale przybywa miejsc oferujących lokalne zakupy z dostawą do domu. Dzięki zado.pl znalezienie dostawcy pieczywa czy owoców blisko domu jest teraz dziecinnie proste.

Bezpłatna wymiana informacji i szybkie zakupy

Mapę miejsc oferujących dostawę do domu, znajdziemy pod adresem internetowym: zado.pl. Jest ona dostępna na komputerach i smartfonach.

Z uwagi na panującą sytuację, dużo sklepów wprowadziło ostatnio opcję dostawy. My zbieramy takie miejsca i pokazujemy je klientom na jednej mapie – wyjaśnia Maja Nogaj, jeden z pomysłodawców zado.pl.

Choć strona działa zaledwie od miesiąca, na mapie odnajdziemy już ponad 350 miejsc w różnych regionach Polski. Co ważne, użytkownicy mogą korzystać z platformy bezpłatnie, zarówno jeśli chodzi o wyszukiwanie, jak i dodawanie nowych punktów na mapie.

Zasada działania jest bardzo prosta i intuicyjna. Na przejrzystej mapie wyświetlane są placówki, w których możemy zrobić zakupy do domu. Po kliknięciu w oznaczenie wyświetla się nazwa miejsca, dane kontaktowe, kategorie dostępnych artykułów oraz sposób zamawiania. Sklepy prezentowane są również w formie listy, która umożliwia wyszukiwanie miejsc po kategorii produktów, według lokalizacji.

Aby wesprzeć polskich sprzedawców i rolników

 W obecnej sytuacji coraz więcej osób zostaje w domach, by nie narażać siebie i innych na transmisję koronawirusa. Osiedlowe sklepy oraz punkty usługowe ruszają im na ratunek i organizują dostawy pod drzwi.

Chcemy łączyć konsumentów i lokalnych przedsiębiorców. Mamy nadzieję, że w ten sposób realnie pomożemy ludziom dbać o zdrowie i jednocześnie wesprzemy polską gospodarkę – mówi Maja Nogaj.

Na zado.pl znajdziemy formularz, poprzez który zgłaszać można kolejne sklepy z dowozem, a także odnośniki do lokalnych grup na Facebooku, umożliwiające sprawniejszą komunikację z właścicielami sklepów.

Jeszcze prostsze zakupy, bezpośrednio na platformie

Twórcy aplikacji umożliwiają sprzedawcom założenie własnego sklepu internetowego. W prosty sposób, z pomocą profesjonalistów, właściciele sklepów mogą rozszerzyć swoją działalność o sprzedaż internetową, a klienci robić zakupy bezpośrednio na platformie.

Chcemy pomóc właścicielom sklepów, którzy często nie są przyzwyczajeni do takiej formy sprzedaży i prowadzimy ich za rękę podczas zakładania własnego sklepu internetowego – podkreśla Maja Nogaj.

Czy obecna sytuacja zrewolucjonizuje rynek lokalnych zakupów?

Twórcy platformy przewidują, że stan epidemii znacząco wpłynie na rynki e-commerce i e-grocery do tej pory słabo rozwinięte w Polsce na poziomie lokalnym, a do grona konsumentów robiących zakupy online dołączą nieaktywne dotychczas grupy konsumentów ze starszych grup wiekowych.

Wierzymy, że młode osoby szybko zaczną korzystać ze strony, ale też powiedzą o niej użytkownikom, którzy do tej pory nie robili zakupów online. Naszym celem jest również popularyzacja mapy wśród pokoleń naszych rodziców i dziadków, aby nie musieli oni wychodzić z domu, by otrzymać zakupy pod drzwi – tłumaczy Maja Nogaj.

Pandemia koronawirusa znacznie przyczynia się do rozwoju rynku e-grocery. Ograniczenie przemieszczania w celach zapewnienia bezpieczeństwa spowodowało, że klienci rzadziej wychodzą na zakupy. Ponadto limity dotyczące ilości klientów w sklepach znacznie wydłużają czas zrobienia zakupów stacjonarnych.

 To duża rewolucja głównie dla właścicieli sklepów, którzy zaczynają dostosowywać się do nowej rzeczywistości. Muszą zmienić formę dotarcia do klienta lub poszerzyć swoje usługi o sprzedaż internetową oraz dostawę bezkontaktową  opowiada Maja Nogaj.

Autorom zado.pl przyświecała idea startupów, aby jak najszybciej wystartować z projektem, który będzie użyteczny. Strona zawiera na razie podstawowe funkcjonalności, ale cały czas jest rozbudowywana. W planach jest m.in. wyszukiwanie dostaw pod dany adres, możliwość robienia zakupów w wielu sklepach naraz, pomoc właścicielom sklepów w organizowaniu dostaw oraz aplikacja mobilna.