Zbudujmy sektor energii, jakiego potrzebuje Europa. Weź udział w konkursie PowerUp!

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

– Konkurs PowerUp! stanowi platformę do prezentacji pomysłów, które mogłyby pozostać niezauważone i w istotny sposób pomaga w rozwoju innowacji w sektorze energii w regionie Europy Środkowej i Wschodniej – mówi Jakub Miler, CEO InnoEnergy Poland Plus, organizator konkursu.

Trwają zapisy do konkursu PowerUp!, który stwarza polskim innowatorom szansę na realizację i rozwój swoich projektów. 

Laureaci mogą liczyć nie tylko na nagrody finansowe, ale także na dostęp do prestiżowego akceleratora Highway® by InnoEnergy, przekształcającego pomysły i projekty w rynkową rzeczywistość. Oferuje on przedsiębiorcom dostęp do wiedzy i szerokie wsparcie w zakresie rozwoju i ochrony produktu, wejścia na rynek, budowy zespołów, czy dostępu do funduszy seed.

Najlepsi startupowcy i naukowcy powalczą o nagrodę główną, jaką jest 20 tys. euro w gotówce i możliwość pozyskania inwestycji w wysokości do 150 tys. euro.

– Zwycięskie technologie oraz pozostałe możliwe do zrealizowania pomysły nie tylko pomogą Europie w ochronie środowiska, ale także po ich komercjalizacji, z pomocą InnoEnergy mogą mieć wpływ globalny – tłumaczy Jakub Miler, CEO InnoEnergy Poland Plus, organizator konkursu. Na autorów ciekawych rozwiązań technologicznych z branży ekologicznego wykorzystania energii organizatorzy czekają do 11 września.

Wtedy to zapisy do udziału w konkursie zakończą się, a jury przejdzie do kolejnego etapu, jakim jest selekcja zgłoszeń. Do trzeciej już edycji tego największego konkursu dla startupów z sektora energii przejdą najlepsze projekty, które spełniają kilka warunków:

1. Działają w sektorze energetycznym

2. Projekt rozwija dedykowany mu zespół

3. Zespół ma ambicję, by stać się globalną firmą

4. Prognozowany czas wejścia z produktem na rynek jest nie dłuższy niż dwa lata.

Finał główny w Budapeszcie i piętnaście finałów regionalnych (polski finał odbędzie się 3.10.2017 r. w Warszawie, w siedzibie The Heart Warsaw i poprowadzi go Marcin Prokop) poprzedzone będą intensywnymi warsztatami. Bootcampy dla uczestników odbędą 2 października i poprowadzi je m.in. Rafał Szczepanik, założyciel pracuj.pl.

Podczas nich zespoły będą miały szansę dopracowania swoich projektów i przedstawienia ich specjalistom oraz inwestorom. – Dzięki naszej sieci partnerów, budujemy połączenia w całej Europie, łącząc ze sobą absolwentów i pracodawców, wynalazców i przemysł, badaczy i przedsiębiorstwa – tłumaczy Jakub Miler.

W trzeciej edycji PowerUp! 2017 InnoEnergy wezmą udział startupy oraz małe przedsiębiorstwa z aż 23 państw Europy Środkowej i Wschodniej. Co zrobić, aby zgłosić się do konkursu? Wystarczy wypełnić formularz na stronie konkursowej i czekać na wiadomość od organizatorów PowerUP!.

Więcej na temat konkursu dowiecie się ze strony internetowej powerup.innoenergy.com.

Do dziś zespół InnoEnergy wsparł kilka polskich startupów. Wśród nich znalazły się zespoły stojące m.in. za:

1. Ogarniamprad – pierwsza w Polsce platforma umożliwiająca odbiorcom domowym i firmowym tworzenie grup zakupowych oraz zakup prądu w ramach aukcji grupowych. 

2. SEPIN – platforma, która wykorzystując beacony, dostarcza światowym sprzedawcom energii elektrycznej dane o klientach i zużyciu energii, ułatwiając im opracowywanie spersonalizowanych ofert, nowych taryf, kampanii marketingowych oraz promocji.

3. Bin-e – pierwszy inteligentny kosz na śmieci, który sam rozpoznaje i segreguje odpady. Bin-e dzięki konfiguracji z aplikacją rozpozna ich rodzaj, skategoryzuje je, posortuje i umieści w odpowiedniej części kosza.

4. Gradis – to platforma do zwiększenia zwrotu z inwestycji ponoszonych na oświetlenie dróg i ulic. Opracowane innowacyjne oprogramowanie umożliwia projektowanie i wielokryterialną optymalizację projektów fotometrycznych oświetlenia ulicznego, a także dynamiczne sterowanie tym oświetleniem.

5. EasySolar – oferuje rozwiązania dla firm zajmujących się energetyką słoneczną. Aplikacja umożliwia projektowanie, zarządzanie i monitorowanie systemów fotowoltaicznych. Z usług EasySolar skorzystało dotychczas przeszło 9 tysięcy firm.

6. Enetech – jednym z najnowszych rozwiązań firmy Enetech jest transport ciepła odpadowego na niewielkie odległości (do 30 km) za pomocą kontenerów wypełnionych materiałem zmiennofazowym PCM (z ang. Phase Change Material).