Zdobądź pieniądze na start firmy w sposób szybki, łatwy i bez zbędnej papierologii!

zdobadz pieniadze na start firmy w sposob szybki latwy i bez zbednej papierologii
Udostępnij:
10 lutego startuje platforma Ideowi.pl, który może stać się nową alternatywą dla środków pozyskiwanych z wniosków unijnych, kredytów bankowych bądź od Aniołów Biznesu.

10 lutego startuje platforma Ideowi.pl, który może stać się nową alternatywą dla środków pozyskiwanych z wniosków unijnych, kredytów bankowych bądź od Aniołów Biznesu.

Platforma skierowana jest do głównie do ludzi, którzy mają świetny pomysł na biznes, wiedzą jak go zrealizować i rozwinąć, ale brak im środków na start. Aktualnie tacy ludzie mają do wyboru finansowanie, które zabiera mnóstwo czasu, nerwów, a także nakłada ograniczenia w rozwijaniu biznesu bądź wymaga zwrotu pieniędzy. To wszystko sprawia, że sporo osób odpuszcza sobie w ogóle realizację pomysłu bądź odkłada na później.

Ideowi.pl to serwis, w którym dostępne są dwie metody finansowania biznesów: finansowanie społecznościowe i finansowanie udziałowe. Obie te metody są bardzo proste i szybkie. Jedyny wymóg to dobrze opisać swój pomysł tak, aby zainteresować odbiorców – wtedy jest duża szansa, że uda się te środki pozyskać.

Finansowanie społecznościowe, czyli Crowdfunding to metoda znana już ludziom – istnieje już kilka podobnych portali. Żaden jednak nie skupia się w 100% na projektach biznesowych. Przypomnijmy, że jest to pozyskiwanie środków finansowych za pomocą społeczności: znajomych, rodziny i obcych osób, które zwyczajnie chcą pomóc bo spodobał się im pomysł.

Osoba mająca ciekawy pomysł, wrzuca jego opis na portal wraz z informacją o kwocie, której potrzebuje, a następnie rozpoczyna się zbiórka, która trwa przez określony czas (np. 30-60 dni). Kwoty, jakie można wpłacać są małe, dlatego każdy może sobie na to pozwolić. Jeśli na sumę wielu małych wpłat uzbiera się cała kwota, której potrzebował Pomysłodawca, środki są mu przelewane na konto. Jeśli nie, pieniądze zwracamy z powrotem do Wspierających.

W zamian za wsparcie, Pomysłodawca oferuje nagrody np. dostęp do produktu/usługi, zniżkę lub gadżet z tym związany.

Druga metoda, finansowanie udziałowe, polega na tym, że można sprzedawać udziały w spółce z o.o. - co ciekawe, nie trzeba mieć wcale założonej spółki przed rozpoczęciem kampanii na tej platformie. Można to zrobić po uzyskaniu środków, jednak w określonym czasie trzeba odesłać dokumenty rejestrowe firmy. Działa to podobnie jak pierwsza metoda, z tym że zamiast wspierać, po prostu kupujemy udziały. Twórcy wierzą, że dzięki temu, że jeden udział może kosztować nawet 50 zł, możliwość inwestowania będą miały teraz również osoby, które nie posiadają majątku, ale mają trochę wolnych środków i chciałyby coś z tym zrobić.

Dostęp do platformy jest bezpłatny, jednakże od każdego zakończonego sukcesem projektu, założyciele pobierają 5% prowizji. Trzeba więc wziąć to pod uwagę przy ustalaniu kwoty, jaką chce się uzyskać na realizację pomysłu.

Serwis został przygotowany w ciepłej, przyjemnej kolorystyce i w bardzo przejrzystej, lekkiej formie, dzięki czemu bardzo się wyróżnia.

źródło: informacja prasowa