Międzynarodowy konkurs
Startupper Roku to konkurs dla przedsiębiorców i młodych innowatorów, którzy rozwiązują problemy społeczne i ulepszają życie w swoim kraju. Jeśli więc zapewniasz dostęp do edukacji, przyczyniasz się do poprawy zdrowia publicznego, dbasz o rozwój elektryczności na obszarach wiejskich i o bezpieczeństwo na drogach lub budujesz domy z ekologicznych materiałów, mowa o Tobie. Już teraz możesz wziąć udział w wydarzeniu i powalczyć o tytuł Startuppera Roku lub Przedsiębiorczej Kobiety Roku, rejestrując się za pośrednictwem tego formularza.
Celem inicjatywy organizowanej przez firmę Total jest wsparcie lokalnych przedsiębiorców i nagradzanie ich za dotychczasowe dokonania. Dla finalistów konkursu organizatorzy przygotowali szereg nagród i wyróżnień. Laureat pierwszego miejsca z tytułem Startupper Roku otrzyma 50 tys. złotych, drugiego 30 tys. i trzeciego 20 tys. Poza tym finaliści mogą liczyć na profesjonalne wsparcia ekspertów oraz pomoc w prowadzeniu kampanii komunikacyjnej w mediach.
Chcąc wziąć udział w konkursie Startupper Roku, należy spełnić poniższe kryteria:
-
Właściciel projektu lub firmy nie może mieć więcej niż 35 lat.
-
Uczestnik musi być obywatelem Polski
-
Projekt może być na etapie pomysłu lub startupu ze stażem do dwóch lat.
-
Projekt powinien oferować praktyczne rozwiązanie problemów dotyczących zdrowia publicznego, bezpieczeństwa, edukacji, dostępności lub innych bolączek lokalnych społeczności.
-
Innowacja nie musi być koniecznie rewolucją. Może np. pociągać za sobą udoskonalenie istniejącej technologii, produktu lub usług.
-
Projekty muszą być możliwe do zrealizowania oraz przynosić korzyści większej grupie ludzi.
Jeśli spełniasz powyższe kryteria zarejestruj się do 13 listopada.
Poprzednia edycja
Tegoroczna edycja konkursu Startupper Roku jest drugą, którą firma Total organizuje. Po sukcesie pierwszej, która odbyła się w 34 krajach afrykańskich, spółka zdecydował się rozszerzyć inicjatywę na 55 państw z całego świata. W poprzedniej edycji wzięło udział 6642 kandydatów z czego jury wybrało 102 zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Alain Nteff z Kamerunu, który opracował aplikację GiftedMom, która umożliwia kobietom w ciąży i świeżo upieczonym mamom odbycie konsultacji lekarskich.
– Konkurs był dla nas wspaniałą szansą na rozpowszechnienie przekazu i zwiększenie liczby abonentów. Zyskaliśmy ogromną rozpoznawalność, zarówno na rynku lokalnym, jak i za granicą. Kampania reklamowa wzmocniła nasz wizerunek. A dzięki nagrodzie skontaktowali się z nami inwestorzy venture capital, którzy mogą zainwestować w nasz startup – mówi Alain Nteff.
Organizatorzy konkursu czekają na Twoje zgłoszenie.