Zdrowieton.js – programiści stają do walki z chorobami cywilizacyjnymi

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Cukrzyca, otyłość, brak aktywności fizycznej, odpowiednio zbilansowanej diety i zanieczyszczone środowisko to coraz częstsze problemy dotykające nasze społeczeństwo. Naprzeciw nim wychodzą programiści, którzy o godzinie 9:00 8 kwietnia zbiorą się podczas wydarzenia Zdrowieton.js.

Zdrowieton to jednodniowy hackaton JavaScriptowy, podczas którego setka programistów pod czujnym okiem doświadczonych mentorów będzie tworzyć rozwiązania technologiczne wspierające walkę z chorobami cywilizacyjnymi i pokrewnymi. Dołącz do tej grupy rejestrując się na stronie http://zdrowieton.pl/.

Stań do walki o dobro społeczeństwa

Jeśli znasz JavaScript, masz pomysł jak rozwiązać dowolne zagadnienie związane z tematem przewodnim, chcesz sprawdzić swoje umiejętności w nietypowych warunkach, lubisz poznawać nowych ludzi, pracować w zespole lub chcesz nauczyć się nowych rzeczy, to nie wahaj się i zarejestruj na wydarzenie. Nie szkodzi jeśli nie masz pomysłu lub zespołu – na miejscu będziesz mieć szansę dołączyć do jednego z uformowanych teamów i wesprzeć zaproponowaną przez innego uczestnika ideę.

W czasie Zdrowietonu zapewnimy sporą dawkę wiedzy i intensywnej pracy. Nie obejdzie się też bez smacznych (i zdrowych!) posiłków oraz dodatkowych atrakcji. Pamiętaj, że hackaton jest jednocześnie konkursem. Jest o co walczyć! 

Ucz się od najlepszych

O wysoki poziom merytoryczny zadbają mentorzy, wśród których znaleźli się m.in. Małgorzata Barska (GFT Poland), Staś Małolepszy (Mozilla), Andrzej Mazur (Enclave Games, Gamedev.js), Gabor Wnuk (Grupa Wirtualna Polska). W konkursie oceniać będą eksperci, w których gronie jest m.in. Łukasz Kowalski (GFT Poland).

To jeszcze nie koniec listy – wszystkie informacje aktualizowane są na bieżąco na stronie (http://zdrowieton.pl), Facebooku (http://facebook.com/zdrowieton/) oraz Twitterze (https://twitter.com/zdrowieton/).

Mentorzy

Małgorzata Barska

Lead UX & Visual Designer w GFT Poland, kierująca zespołem UX designerów zajmujących się projektowaniem aplikacji głównie dla klientów w obszarze bankowości inwestycyjnej. Promuje metodykę Design Thinking w procesie UX-owym i nie tylko. Zawsze znajdzie czas na szybką burzę mózgów, żeby rozgryźć nowy temat.

Łukasz Fiszer

JavaScript developer w GFT Poland, firmy tworzącej aplikacje dla największych banków z branży bankowości inwestycyjnej. Entuzjasta automatyzacji, wszelkiego rodzaju testów i aplikacji izomorficznych. Po godzinach aktywista kodujący dla dobra ogółu w Miasto Jest Nasze – współtworzył m.in. akcję PosprzątajmyReklamy.pl.

Filip Kowalczyk

Specjalista w zakresie dietetyki klinicznej oraz nowoczesnych metod leczenia otyłości i racjonalizacji żywienia. Absolwent studiów magisterskich i inżynierskich na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Uczestnik wielu programów badawczych i inicjatywach naukowych. Organizator akcji poświęconych problematyce promocji zdrowia i przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym.

Staś Małolepszy

Staś pracuje w Mozilli, gdzie od 9 lat pomaga wolontariuszom z całego świata tłumaczyć Firefoksa i inne projekty na prawie 100 różnych języków. Tworzy narzędzia, które mają za zadanie ułatwić pracę programistów, tłumaczy, testerów i menedżerów. Jednym z takich narzędzi jest Fluent, dzięki któremu tłumacze mogą w pełni wykorzystywać wyrazistość i gramatykę swojego języka do tworzenia lepszych tłumaczeń. Staś jest także współtwórcą aplikacji Warszawski Ninja, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie Dane Po Warszawsku w 2015 roku.

Andrzej Mazur

HTML5 Game Developer, założyciel studia Enclave Games, organizator konkursu js13kGames oraz wydawca newslettera Gamedev.js Weekly. Rozkręca spotkania Gamedev.js w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży tworzenia gier JavaScript, którym chce się podzielić z innymi. W czasie wolnym lubi jeść sushi i grać w Neuroshimę Hex.

Piotr Rytel

Mobile Product Owner w Grupie Wirtualna Polska, który szefuje zespołowi zajmującemu się rozwiązaniami z pogranicza Progressive Web Apps & React Native. Wcześniej rozwijał produkty mobile w Grupie o2, a po połączeniu w Grupie WP. Entuzjasta technologii crossdevice’owych, big data, machine learningu, monetyzacji produktów oraz rozwiązań wspierających customer journey.

Gabor Wnuk

Przez ostatnie 9 lat swojego życia związany z o2.pl a później w Grupie Wirtualna Polska, pisał w językach zaczynających się na każdą literę alfabetu. Obecnie – Mobile Tech Lead w Grupie Wirtualna Polska wdraża React Native gdzie tylko się da.

Jury

Łukasz Kowalski

.NET Tech Lead w GFT Poland , zajmuje się technologiami microsoft od 8 lat, obecnie full-stack developer projektujący rozwiązania dla instytucji finansowych z wall street & canary wharf. Swoją przygodę z komputerami zaczynał od C64 obecnie pasjonata elektroniki i informatyki. Jego głównym obszarem zainteresowań jest szeroko pojęta architektura oprogramowania oraz internet rzeczy.

Partnerzy

GFT Group to międzynarodowa firma IT. Tworzymy oprogramowanie dla największych banków inwestycyjnych i detalicznych na świecie. Jesteśmy globalnym partnerem technologicznym dla cyfrowych wyzwań przyszłości. GFT Polska to prestiżowe połączenie świata IT oraz świata wielkich finansów. Nasze oprogramowanie trafia na Wall Street oraz do klientów w City of London. GFT jest jednym z największych światowych dostawców rozwiązań IT dla sektora bankowego.

Kodu.je to zespół ekspertów JS oraz fanów nowych technologii. Ich pasją jest dzielenie się wiedzą, którą realizują tworząc materiały edukacyjne dla początkujących programistów.

Organizator

Functionite to dev house, którego założycielem jest Damian Wielgosik, inicjator m.in. spotkań Meet.js, warsztatów You Don’t Know JS, Front-Trends i innych konferencji powiązanych z tematyką front-endową.

fot. pexels.com