Zetki będą tworzyć startupy: rusza HI5 INcubator, program inkubacji społecznej dla licealistów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

szkoła

Udostępnij:

Fundacja Unsung Heroes – Ventures For Humanity, Polska Akcja Humanitarna, EKIPA Investments i Uczelnia Łazarskiego organizują HI5 INcubator. Program skierowany jest do uczniów szkół średnich i ma na celu pokazanie, jak stworzyć startupy o pozytywnym wpływie czy fintechy.

Program Hi5 INcubator ma na celu nauczenie młodych osób, jak stworzyć społecznie i środowiskowo odpowiedzialny startup. W programie inkubatora znajdzie się weryfikacja pomysłu, budowa prototypu, sposoby na pozyskiwanie klientów i inwestorów. W ciągu 2 miesięcy uczestnicy wezmą udział w serii warsztatów i spotkań mentorskich z ekspertami, m.in. z EKIPA Investments, Unsung Heroes, Polskiej Akcji Humanitarnej oraz wykładowcami Uczelni Łazarskiego w Warszawie. 

Organizatorzy szukają pomysłów na startupy z zakresu m.in. Internet of Things, climate-tech, energii odnawialnej, aplikacji edukacyjnych, rozwiązań dla szkół czy fintechu. Projekt został dofinansowany przez Fundację Agencji Przemysłu oraz Fundację Empiria i Wiedza w programie „Kierunek Sukces” – II Edycja. Partnerem marketingowym jest Agencja PR Opublikowani. 

Zapisy do programu na stronie hi5incubator.com.

Zdjęcie główne: Eliott Reyna on Unsplash, opracowanie: Maria Czekańska

Czytaj również: