Znamy fintechy, które zakwalifikowały się do konkursu FinTech Connection

Dodane: 03.04.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Założyciele polskich, białoruskich i litewskich startupów z branży fintech zaprezentowali swoją działalność na imprezie Online Poland Fintech Connection.
Fintech Connection jest zamkniętym spotkaniem firm typu early stage fintech z bankierami i inwestorami z Polski. Wydarzenie zostało zorganizowane przez białoruski hub Fin&Tech „FTh”. Organizatorzy wybrali sześć firm z branży fintech, które mogą wpłynąćna polski rynek fintech. Ze względu na COVID-19 wydarzenie odbyło się online. Przedstawiciele Związku Banków Polskich, FinTech Polska i Santander Bank wysłuchali wystąpień przedsiębiorców.

Oto lista firm biorących udział w tym wydarzeniu:

Challenger to wielofunkcyjna platforma aktywacji klienta, która motywuje klientów do zrozumienia i korzystania z większej liczby produktów lub kanałów banku. Przykładowo, pomaga bankowi OTP zwiększyć liczbę wydanych nowych kart o 35-54%, zwiększyć liczbę użytkowników kanałów mobilnych o 46 proc. oraz wiele innych biznesowych KPI. Firma postrzega polskie banki, jako potencjalnych użytkowników swojego rozwiązania.

Open Business to potężna platforma analityki danych, wykorzystująca najnowsze algorytmy w celu zapewnienia przedsiębiorstwom konkurencyjnego wglądu w sprzedaż na rynku. W tym celu firma buduje unikalny ekosystem, w którym banki i inne firmy z sektora fintech są naturalnymi partnerami. Partnerzy danych mogą spieniężyć swoje dane transakcyjne i uzyskać dodatkowe narzędzia do oceny swoich klientów korporacyjnych i partnerów biznesowych. W chwili obecnej firma poszukuje banków partnerskich i inwestorów do pomostowej rundy finansowania.

Jonto jest bankowym i finansowym komunikatorem, który pomaga zarządzać wspólnymi wydatkami w jednej aplikacji mobilnej. Założyciele firmy poszukują banków partnerskich w Polsce i inwestują w uruchomienie tego produktu w UE i Wielkiej Brytanii. Postrzegają Polskę jako wielki rynek do startu.

Reactivepad to internetowy edytor tekstów, który pozwala na umieszczenie obliczeń bezpośrednio w narracji tekstowej – MS Word i MS Excel razem. Ten startup szuka partnerskiej współpracy z bankami. Założyciele uważają, że pracownicy banku mogą zaoszczędzić 5 godzin miesięcznie korzystając z ich oprogramowania, zamiast ręcznie kopiować dane z Excela do Worda.

ExChord jest aplikacją, która pomaga obliczyć ryzyko zakupu i sprzedaży dowolnej waluty oraz dostarcza wskazówek, jak zminimalizować ryzyko wymiany walut. Startup chce współpracować z bankiem w celu sfinalizowania produktu, a następnie zaoferować go klientom banku.

Synpatic to narzędzie do analizy audio dla dużych (bankowych) call center. Przyczynia się do poprawy jakości rozmowy z klientem w przypadku robota2. Po pierwsze, ich produkt może przekształcić contact center banku i obniżyć koszty. Po drugie, może to być dodatkowy produkt dla klientów banku.

Kolejne wydarzenie Poland Fintech Connection ma odbyć się w Warszawie w trybie offline. „FTh” zaprasza do współpracy polskie banki, firmy inwestycyjne, fundusze i organizacje państwowe. Taka współpraca pomoże przyciągnąć wspaniałe zespoły z WNP i Polski oraz przyczyni się do stworzenia sukcesów na rynku polskim i unijnym.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem