Zrealizowaliśmy program pilotażowy z udziałem Ministerstwa Zdrowia. Podsumowanie roku StethoMe

Dodane:

Wojciech Radomski Wojciech Radomski

Zrealizowaliśmy program pilotażowy z udziałem Ministerstwa Zdrowia. Podsumowanie roku StethoMe

Udostępnij:

Nasz zespół niezmiennie dąży do jednego celu: StethoMe w każdym domu! Tak jak termometry znajdujące się dzisiaj w każdej domowej apteczce. Choć do realizacji tego marzenia jeszcze trochę potrzeba, rok 2021 przyniósł nam bardzo wiele pozytywnych sygnałów, które umacniają nas w poczuciu realności tego celu.

Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy, firmy technologiczne i fundusze venture capital podsumowują 2021 rok

Mijający rok wiązał się w StethoMe z istotną zmianą. Postanowiliśmy dostosować nasz produkt do potrzeb pacjentów cierpiących na astmę dodając nowy moduł badania i dodatkowe pomiary parametrów oddechowych. Postanowiliśmy również uruchomić kanał sprzedaży bezpośrednio do pacjenta w kanale B2C poprzez naszą stronę internetową. Chcieliśmy w pierwszej kolejności dotrzeć do pacjentów, którzy StethoMe najbardziej potrzebują – dzieci z przewlekłymi chorobami układu oddechowego takimi jak astma, mukowiscydoza, nawracające infekcje. Pacjentów, którzy będą korzystać regularnie z rozwiązania i dla których model subskrypcyjny sprawdzi się najlepiej. Z takim właśnie założeniem rozpoczynaliśmy ten ostatecznie udany dla nas rok.

Wiatr w żagle

W osiąganiu przez nas kolejnych sukcesów zdecydowanie pomogła nam rozwijająca się branża. Dodatkowo szalejąca na całym świecie pandemia wywołana wirusem SARS Cov-2 sprawiła, że zaufanie do nowych technologii i zdalnej diagnostyki wzrosło, a czasami rozwiązania te stały po prostu niezbędne. I właśnie ta zmiana podejścia zaowocowała bardzo dużym sukcesem m.in. w postaci programu pilotażowego z Ministerstwem Zdrowia, w ramach którego rozdysponowano 1 000 stetoskopów poprzez 30 ośrodków medycznych, a pacjenci otrzymali możliwość monitorowania swoich płuc bez konieczności opuszczania domu. Wierzymy, że to dopiero początek współpracy w tym zakresie i pacjenci będą mogli korzystać z tego rozwiązania również w kolejnych latach.

Bardzo istotną zmianą, którą przyniósł 2021 rok to możliwość wypożyczenia StethoMe za pośrednictwem naszej strony internetowej. Zależało nam, aby każdy mógł wypróbować za niewielką kwotę rozwiązanie i przekonać się o jego przydatności. Każdy zainteresowany może po prostu wejść na StethoMe.com i w bardzo przystępnej cenie wypożyczyć StethoMe, a jeśli mu się spodoba przedłużyć subskrypcję.

Nowy sposób udostępniania użytkownikom StethoMe i bezpośrednie wyjście do klienta spowodowało, że coraz więcej osób może lepiej kontrolować swoje zdrowie i precyzyjnie monitorować towarzyszące im na co dzień choroby przewlekłe. To właśnie opinie zadowolonych użytkowników (w tym wielu rodziców często bardzo ciężko chorych dzieci) sprawiają, że nasza motywacja do działania rośnie z każdym badaniem wykonanym stetoskopem StethoMe.

TOP20 TechCruncha

W tym roku nasze starania zostały również docenione przez TechCrunch –zostaliśmy wybrani jako jeden z 20 najlepszych startupów na świecie i mieliśmy ogromną przyjemność zaprezentowania naszej spółki na amerykańskiej scenie startupowej. To tylko jedno z licznych wyróżnień, które otrzymaliśmy w 2021 roku. Więcej informacji o udziale StethoMe w finale TechCrunch StartUp Battlefield tutaj. Znaleźliśmy się także w gronie trzech najlepszych projektów w konkursie European Design Awards. StethoMe zostało wybrane spośród 750 aplikacji w kategorii Small and Emerging Companies Award.

Obecny rok wiązał się także z pracą badawczo-naukową w celu udoskonalenia naszego rozwiązania. Jesteśmy w trakcie opracowywania unikatowej technologii spersonalizowanego indeksu oddechowego (PRI) opartego na algorytmach sztucznej inteligencji, który m.in. ma informować pacjenta o poziomie zaostrzenia choroby przewlekłej i dostosowywać się do indywidualnych potrzeb każdego z pacjentów.

Nasze wyniki w zakresie monitorowania pacjentów z astmą i skuteczności naszych algorytmów opublikowaliśmy w prestiżowym czasopiśmie naukowym Frontiers Computational Physiology and Medicine.

Działamy aktywnie m.in. w ramach Koalicji na rzecz AI w zdrowiu, czy też bierzemy udział w pracach w ramach fundacji Telemedyczna Grupa Robocza, a także w ramach Organizacji Pracodawców Przemysłu Medycznego Technomed. Zbliżający się rok 2022 będzie dla nas istotny pod kątem dalszej ekspansji międzynarodowej. Naszym celem jest wejście na kolejne rynki Unii Europejskiej. W planach mamy także podjęcie działań, które pozwolą nam przeprowadzenie certyfikacji FDA oraz rozpoczęcie sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Aby je zrealizować rozpoczęliśmy rundę inwestycyjną i obecnie aktywnie poszukujemy inwestorów, którzy chcieliby razem z nami zapewnić ludziom na całym świecie łatwy dostęp do najwyższej jakości diagnostyki.

Autor: Wojciech Radomski, CEO StethoMe