Zrzutka.pl testuje pierwszą na świecie kartę wpłatniczą

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Zrzutka.pl testuje pierwszą na świecie kartę wpłatniczą

Udostępnij:

Pandemia koronawirusa sprawiła, że płatności bezgotówkowe stały się normą. Problem jednak mają jednoosobowe działalności gospodarcze oraz osoby fizyczne, które nie posiadają terminali. Karta wpłatnicza od Zrzutki.pl ma być rozwiązaniem tej sytuacji.

Jak poinformowała firma Zrzutka.pl, firma zaczęła testowanie pierwszej na świecie karty płatniczej. Dzięki niej osoby, które nie posiadają terminali – np. fachowcy, którzy wykonują swoją pracę w domach klientów – będą mogli przyjmować opłaty za swoje usługi bezgotówkowo.

Jak to działa? 

– Osoba, która ma Ci przekazać pieniądze, zbliża telefon do karty lub skanuje QR kod i wpłaca środki. Wpłaty przyjmować możesz zbliżając do karty telefon z włączonym NFC lub skanując kod QR. Po zbliżeniu telefonu do karty z NFC lub po zeskanowaniu kodu QR następuje automatyczne przejście do wpłaty. Osoba przekazująca wpłatę wybiera metodę płatności (blik, błyskawiczne płatności, karta lub inne) i wpłaca. Właściciel karty natomiast może w każdej chwili wypłacić otrzymane środki. Wypłacone środki powinny się zaksięgować na Twoim rachunku w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty – czytamy na stronie Zrzutka.pl.

W komunikacie nie podano daty ewentualnej premiery rozwiązania ani szczegółów odnośnie opłat za nią. Jednak serwis cyfrowa.rp.pl ustalił, że wejście karty wpłatniczej na rynek przewidziane jest na I kwartał 2021 roku. Przedstawiciele firmy podkreślają, że będzie można za jej pośrednictwem przyjmować zapłaty za dowolne towary/usługi, przyjmować napiwki, a nawet rozliczać się między znajomymi.

Zapłać spojrzeniem

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromny rozwój branży technologicznej. Znaczący trend wzrostowy widać szczególnie w obszarze fintechowym. Firmy z całego świata w ostatnich miesiącach tworzyły zupełnie nowe rozwiązania dla tej branży. Jednym z takich przykładów, o którym w ostatnim czasie pisaliśmy jest możliwość płacenia jednym spojrzeniem.

Rozwiązanie stworzyła wrocławska spółka PayEye. Usługa została uruchomiona 24 czerwca 2020 roku, a na ten moment jest realizowana w 62 punktach. Jednym z ostatnich partnerów, który dołączył do fintechu jest wrocławski Aquapark. Unikalny kod PayEye na podstawie tęczówki użytkownika można wygenerować zarówno w domu poprzez aplikację, jak i u partnerów fintechu. 

Jak widać propozycje fintechów mogą być zaskakujące. Co ciekawe według raportu Digital Payments Study 2017, polscy konsumenci są otwarci na nowoczesne płatności cyfrowe, w tym biometrię. 86% z nich dokonało już płatności zbliżeniowej, a prawie 90% z tej grupy sądzi, że w ciągu trzech lat zapłaci smartfonem. Może to oznaczać, że Polacy pozytywnie przyjmą również kartę wpłatniczą od Zrzutki.pl.