Zwycięzcy Startup Festu 2011

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Miniony tydzień zakończył się finałem drugiej edycji festiwalu Startup Fest organizowanego przez Agorę. Zwyciężył projekt SaveUp. Wyróżnienia otrzymały zespoły Manubia, migam.pl oraz cityrace.me.

Miniony tydzień zakończył się finałem drugiej edycji festiwalu Startup Fest organizowanego przez Agorę. Zwyciężył projekt SaveUp. Wyróżnienia otrzymały zespoły Manubia, migam.pl oraz cityrace.me.

Startup Fest 2011 jest już drugą edycją konkursu dla startupów organizowanego przez Agorę. Rok temu w finale zwyciężył projekt „Jak narysować?” wydawnictwa książek dla dzieci Mind the Kids, czyli aplikacja na iPada i iPhone’a ucząca rysować najmłodszych.

W tej edycji zwyciężył startup SaveUp należący do spółki iTraff Technology. SaveUp umożliwia użytkownikom smartphonów kupowanie książek, e-booków i audiobooków, w dowolnym momencie i miejscu, poprzez zrobienie zdjęcia wybranego produktu. Aplikacja opiera się na autorskiej technologii rozpoznawania obrazu, która została już doceniona na świecie – SaveUp niedawno znalazł się w gronie 10 najlepszych projektów podczas odbywającego się w Wiedniu Startup Week,a wcześniej team programistyczny iTraff Technology i Programa.pl tworzący aplikację SaveUp został nagrodzony podczas konkursu Hack4Europe.

Wśród pozostałych wyróżnionych projektów znalazła się Manubia, czyli system monitorujący aukcje internetowe, który już w tym momencie szykuje się do energicznej ekspansji na rynki zagraniczne, projekt cityrace.me – zwycięzcy pierwszego Warsaw Startup Weekend – twórcy gry na smartphony korzystającej z technologii augmented reality oraz serwis migam.pl, który stworzył internetową wersję słownika migowego.

Tegoroczna edycja Startup Festu zbiera bardzo dobre recenzje. Podczas festiwalu pokazało się 20 zróżnicowanych projektów (zgłoszeń do konkursu było ponad 300), które właściwie zaprezentowały w pigułce cały przekrój startupowej sceny w Polsce i okazuje się, że jest ona w naprawdę dobrej kondycji, co ostatnio zauważył nawet TechCrunch.