1 200 000 złotych, 700 osób, 10 minut: polski startup modue z sukcesem na Kickstarterze

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

1 200 000 złotych, 700 osób, 10 minut: polski startup modue z sukcesem na Kickstarterze

Udostępnij:

Swoją kampanię crowdfundingową rozpoczęli 23 stycznia. Początkowo za cel przyjęli 40 000 euro. Społeczność internetowa uwierzyła w pomysł modue: już teraz na Kickstarterze zebrano ponad 1 200 000 złotych. Sama kampania potrwa jeszcze ponad miesiąc. Modue w kategorii „Technologia” po niecałych 24 godzinach stało się największym tego typu projektem zrealizowanym przez polską firmę.

Moduł do modułu, aż uzbiera się milion

modue tworzy modułowe urządzenie do kontroli swojej przestrzeni digitalowej. Urządzenie zaprojektowane zostało z myślą o nowych sposobach interakcji użytkowników z ich cyfrowym środowiskiem. modue oferuje personalizację i kontrolę nad funkcjonalnościami dzięki modułom, które łączą się ze sobą za pomocą konektorów magnetycznych. Urządzenie można zbudować z dostępnych modułów. Użytkownik ma do wyboru funkcjonalności, które są mu potrzebne, by zwiększyć efektywność, kreatywność lub komfort w użytkowaniu swojego komputera.

– Celem modue jest płynna integracja z cyfrowym życiem użytkowników, czyniąc interakcje z technologią bardziej intuicyjnymi i wydajnymi. To swego rodzaju centrum do zarządzania wszechświatem – mówi Jakub Popowski, CEO modue.

Czym twórcy podbili serca społeczności?

Kampania na Kickstarterze oferuje różne kombinacje produktów już od 119 euro za moduł główny. Moduły dostępne podczas kampanii to:

  • One Touch: moduł z ekranem dotykowym i konfigurowalnymi widgetami, moduł główny;
  • Slide: zmotoryzowany potencjometr liniowy i ekran dotykowy do precyzyjnego sterowania;
  • Click: wyposażony w cztery przyciski mechaniczne z diodami LED RGB i przełącznik magnetyczny;
  • Spin: trzy pokrętła z diodami LED RGB, posiadające opcję kliknięcia.

Każdy moduł zaprojektowany został z dwustronną łącznością, obsługując zarówno użytkowników chcących mieć go po lewej jak i prawej stronie swojego biurka. Dzięki temu można dowolnie konfigurować swoje modue i dostosowywać do swojego miejsca pracy lub rozrywki.

Tworząc modue skupialiśmy się na tym, żeby użytkownik poczuł wysoką jakość wykonania i każdą minutę jaką poświęciliśmy na jego zaprojektowanie” – mówi Piotr Daniel, CTO modue.

W obietnicach twórców, modue ma zapewniać fizyczną kontrolę i wydajność w środowiskach cyfrowych. Dla wielu osób jest to gadżet nadający więcej przyjemności z korzystania z cyfrowego środowiska dzięki dodaniu do niego elementów fizyczności.

– Niezależnie od tego, czy chodzi o dostrojenie ustawień w programie do tworzenia muzyki i grafiki, czy o możliwość kontroli procesów podczas grania w gry, modue poprawia wrażenia użytkownika – mówi Hubert Adamczewski, CMO modue.

Czytaj więcej: