10 powodów dla których warto dołączyć do akceleratora Startup Spark

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

10 powodów dla których warto dołączyć do akceleratora Startup Spark

Udostępnij:

Akcelerator Startup Spark rekrutuje! Na startupy z całej Polski, tworzące innowacyjne rozwiązania czeka 11 Partnerów Biznesowych oraz do 160 tys. zł dofinansowania. Sprawdź dlaczego warto dołączyć do ekosystemu Spark.

W świecie nowoczesnych technologii oraz biznesu pojawia się wiele pytań jak sfinansować rozwój produktu i gdzie pogłębić wiedzę potrzebną w branży. Pytania te przeważnie pochodzą od przedsiębiorców, którzy tworzą własne startupy i szukają pomocy we wprowadzeniu swojego rozwiązania na rynek.

Właśnie takie wsparcie ofertuje program akceleracyjny Startup Spark 2.0, którego celem jest wspieranie rozwoju innowacji i przedsiębiorczości. Jego założeniem jest połączenie startupu z Parterem Startup Spark oraz umożliwienie startupowi rozwoju, przetestowanie oraz wdrożenie produktu.

Dlaczego warto dołączyć do Startup Spark? Oto 10 powodów, które przekonają Cię do aplikowania już dzisiaj.

1. Bogate portfolio Partnerów

W portfolio Partnerów Startup Spark znajdziesz aż 11 firm, zwanych w programie Odbiorcami Technologii (OT). Są to międzynarodowe korporacje, tj.: Ericsson, PwC, Procter&Gamble, Robert Bosch, Siemens, Airbus oraz lokalne firmy rozwijające polską myśl technologiczną: Bluerank, Indigo Nails, Ceramika Paradyż, Grupa Pietrucha i WDX.  W trakcie maksymalnie 6-miesięcznej akceleracji startupy nawiązują współpracę z wybranym OT i wspólnie pracują nad rozwojem, przetestowaniem i wdrożeniem produktu u Partnera. Obszary zainteresowań poszczególnych Parterów znajdziesz tutaj.

2. Do 160 tys. zł grantu finansowego

Startupy w ramach akceleracji otrzymują do 160 tys. zł na rozwój swojego produktu. Budżet i plan działań w ramach akceleracji konstruowany jest wspólnie ze zespołem Startup Spark oraz wybranym OT tak abyś mógł jak najefektywniej pracować nad swoim rozwiązaniem podczas udziału w programie.

3. Wsparcie prawne

W ramach dodatkowego wsparcia akcelerator oferuje również pomoc prawną. Polityka prywatności, RODO, czy umowa z kontrahentem nie będą już żadnym problemem.

4. Jedyni w swoim rodzaju Mentorzy

Nad startupem przez cały okres akceleracji czuwa Mentor Operacyjny, który wspiera komunikację na linii Startup – Partner.

Zespół Startup Spark składa się z osób, które mają bogate doświadczenie biznesowe oraz wzajemnie uzupełniają się kompetencjami. Posiadają wiedzę i doświadczenie z zakresu prowadzenia firmy oraz zarządzania produktem w poszczególnych fazach jego rozwoju. W Startup Spark akceleracja opiera się na tzw. modelu „Venture Building”, co oznacza, że Mentor Operacyjny dołącza jako członek zespołu projektowego i wspiera startupy nie tylko wiedzą teoretyczną, lecz również umiejętnościami.

5. Eksperci Technologiczni

W celu opracowania jak najlepszych rozwiązań startupy mają również możliwość konsultacji z Ekspertami Technologicznymi Startup Spark oraz przedstawicielami Odbiorców Technologii. Są to specjaliści w danej dziedzinie, którzy mogą udzielić startupom wsparcia w obszarach dla nich problematycznych. Dzięki obopólnemu transferowi wiedzy i doświadczeń wypracowane w trakcie akceleracji rozwiązania są dostosowane do realiów rynku i dopracowane pod kątem technologicznym oraz użytkowym, a także finalnie mogą zostać z powodzeniem skomercjalizowane.

6. Dostęp do ekosystemu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, pod skrzydłami której rozwija się Startup Spark to idealne miejsce do prowadzenia biznesu. Posiada ona rozbudowane usługi wspierania przedsiębiorców i portfolio aż 250 inwestorów. Oznacza to ogromne możliwości dalszego rozwoju dla wybranych startupów po zakończeniu programu akceleracyjnego.

– Ekosystem, jaki został stworzony w Łodzi przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i Startup Spark, to doskonałe miejsce dla startupów. Silną stroną programu są mentorzy, zespół Startup Spark oraz Zarząd ŁSSE, którzy doskonale rozumieją cele przedsięwzięcia i potrafią skutecznie zarządzać relacjami na linii korporacja – startup – komentuje Marcin Sugak, Dyrektor ds. Rozwoju i Biznesu, Ericsson.

7. Program dla startupów z całej Polski

Do Startup Spark mogą aplikować startupy zarejestrowane i prowadzące działalność na terenie kraju oraz osoby fizyczne, które po rekomendacji do udziału w programie zarejestrują spółkę kapitałową. Nie ma znaczenia skąd jesteś. Nasze drzwi są zawsze otwarte.

Do naszego programu akceleracyjnego szukamy firm z całej Polski. Mimo tego, że akcelerator mieści się w Łodzi nie znaczy to, że musisz być stąd. Na co dzień pracujemy ze startupami z całego kraju i odległość nie stanowi tutaj ani problemu, ani kryterium. Zależy nam by nasz akcelerator nie ograniczał, a dawał impuls do rozwoju – mówi Adam Trojańczyk, Mentor Operacyjny Startup Spark.

8. Nie będziemy Cię uczyć Canvy

Warto też wspomnieć, że mimo nacisku na edukację dla startupów, która to pochodzi nie tylko od Mentorów Operacyjnych projektu, ale także od doświadczonych inżynierów czy ekspertów Odbiorców Technologii, startupy nie muszą po raz kolejny przechodzić szkolenia z rzeczy oczywistych. Nie jesteśmy jak inne programy akceleracyjne, nie szkolimy ponownie z Canvy, Lean Startup czy tworzenia biznes planu. Nacisk kładziemy na rozwijanie kompetencji potrzebnych do wzrostu młodej innowacyjnej firmy.

9. Wsparcie w promocji Twojego biznesu oraz dostęp do wartościowej społeczności Spark

Przez cały rok w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbywa się wiele wydarzeń branżowych w których uczestniczyć mogą startupy z ekosystemu Startup Spark. Stanowi to idealną możliwość na poznanie kolejnych dużych przedsiębiorców, wymianę doświadczeń, czy znalezienie inwestora.

10. Tylko Ty jesteś właścicielem swojego produktu

Dołączając do akceleratora Startup Spark nie oddajesz praw ani udziałów do swojego produktu ani nam ani Odbiorcy Technologii. Jesteś jego jedynym właścicielem.

Jeżeli udało nam się was przekonać aplikujcie do Startup Spark już dzisiaj wypełniając prosty formularz aplikacyjny. Na zgłoszenia czekamy do 15 września. Regulamin i szczegółowy opis programu znajduje się na stronie www.startupspark.io

Program Startup Spark 2.0. uzyskał dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 2.5 Programy akceleracyjne.

Artykuł powstał przy współpracy Startup Spark.